BAKAN DÖNMEZ'İN KATILIMIYLA EMET SÜLFİRİK ASİT FABRİKAMIZIN TEMELİ ATILDI

Emet Sülfirikasit fabrikası temeli Enerji bakanı Fatih Dönmez2ind ekatılımı ile gerçekleştirildi.

BAKAN DÖNMEZ'İN KATILIMIYLA EMET SÜLFİRİK ASİT FABRİKAMIZIN TEMELİ ATILDI Ekonomi

Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanı Fatih Dönmez, Emet ilçesinde sülfirik asit fabrikasının temel atma törenlerine katıldı.

                Bakan Dönmez’in Emet programına Etimaden İşletmeleri genel müdürü Serkan Keleşer,Kütahya Valisi Ömer Toraman, Ak parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel,Ahmet Tan, Ceyda Çetinerenler, Mhp Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş,Ak parti il başkanı Ali Çetinbaş,Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner, Ak parti Emet belediye başkan adayı Hüseyin Doğan, Hisarcık belediye başkanı Fatih Çalışkan, Ak parti Hisarcık ilçe başkanı Ali Var, Mhp İlçe başkanı Mustafa Mecit, Mhp Emet belediye başkan adayı Halil Tuna, , Esnaf odası başkanı Abdullah Ünal,Şoförler odası başkanı Ahmet Kaymak, Ziraat odası başkanı Sami Yüksel, sivil toplum örgütü başkanları, Emet ve Hisarcık ilçelerinden vatandaşlarımız katıldı.

MİLLETVEKİLİ GAZEL;” EMET’İ ŞAHA KALDIRACAĞIZ”

                Törenlerde konuşan Ak parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, 18 Mart Şehitleri anma gününde Gaziemet ilçesinde böylesi önemli bir programa katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi;

                “24 Haziran seçimleri öncesi dönemin enerji bakanımız sayın Berat Albayrak’tan aldığımız bilgiler doğrultusunda Emet ilçemize bir sülfirik asit fabrikası yapılacağı müjdesini duyurmuştuk. Seçimlerin hemen akabinde ihalesi yapıldı,yer teslimleRri gerçekleştirildi ve bugünde temelini atıyoruz.İnşallah açılışındada yine birlikte olacağız.31 Mart yerel seçimlerinde yerel yönetimide kazanarak devlet ve yerel yönetim işbirliği ile ilçemizi şaha kaldıracağız. Bu fabrikanın yapımında emeği geçen başta sayın Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere sayın bakanımıza ve tüm idarecilerimize teşekkür ediyorum “dedi.

VALİ TORAMAN; YATIRIMLAR DEVAM EDECEK,TÜRKİYE BÜYÜYECEK

                Programda konuşan Kütahya Valisi Ömer Toraman, Etimaden’in yatırımları devam ettikçe, bölgenin,Kütahya’nın ve ülkemizin büyümeye devam edeceğini beyanla şunları söyledi;

                “Bugün 18 Mart şehitlerimizi anma günü.Bugünde Kütahya olarak bir şehidimizi Altıntaş’ta toprağa verdik.Allah rahmet eylesin. Ülkemizin bir yandan savunması sürerken atalarımızın emaneti topraklarımızda üretime, yatırıma devam ediyoruz.Halkımızın,vatandaşlarımızın refah düzeylerini artırmak için çalışıoyuruz.Kamu ve özel yatırımlarla istihdama yönelik katkı sağlıyoruz. Etimaden kuruluşumuzuda Kütahyamızda ciddi yatırımlar ve istihdam yaratan kuruluşumuzdur. Bugünde temelini atacğımız tesisle Emet,Hisarcık ,Kütahya büyümeye devam edecek,ülkemiz kalkınmasına katkı sağlayacaktır. Hayırlı olsun “dedi.

BAKAN DÖNMEZ;” GELENEKSEL BOR ÜRÜNLERİNDEN İLERİ TEKNOLOJİ BOR ÜRÜNLERİ ÜRETİMİNE GEÇİYORUZ”

                Son olarak sahneye gelen Enerji ve Tabii Kaynakla bakanı Fatih Dönmez,milletimize yeni bir eser daha kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını beyanla şunları söyledi;

                “Emet sülfirikasit üretim tesisimiz ülkemize,milletimize hayırlı olsun.Bizle Emetimizi,Hisarcığımız,Tavşanlımızı,Kütahyamızı geliştirme,ülkemizi büyütme gayretinde olduk. Hep halkımızın karşısına projelerle çıktık.Tüm ülkeyi köprülerle,havayollarıyla,karayollarıyla donattık. 81 İlimizi Doğalgaz kullanır hale getirdik.Tek bir gayemiz var. Milletimizin huzurunu,refahını artırmak.Bizim icraatlarımızın ulaştığı yere muhalefetin hayalleri bile ulaşamaz.Bizler iş üretiyoruz,onlar laf üretiyor.  Bizim siyasetimizin ilkesi milletimizidir. Milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmektir.Ak parti girdiği her seçimden oyunu artırark çıktı. Neden, bizler hep birlikte halkımızla yola çıktık,halkımız için çalıştık.Kararlı duruş,güçlü liderlikle  eserleriyle kazanıyoruz.Milletimiz kendisine hizmet edenin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu gayet iyi biliyor.

                Emet ve Hisarcı dünyanın en büyük kolemanit rezervlerine  ait bölge. Dünyanın tam 300 yıl bor ihityacını sağlayacak kaynaklara sahipsiniz.Bizler artık bor madenini ham madde oalrak satmıyoruz. İşleyecek alt yapı teknolojisiyle ürünler geliştirerek satış sağlıyoruz. Bor işlendikçe değer kazanan bir madenimiz.Neden  bu zenginlikten milletimizi mağdur edelim dedik.Yeni vizyonumuz geleneksel bor üretiminden,ileri teknoloji bor ürünleri üretmek olacak.413 milyon tl ye mal olacak sülfirik asit tesisimizle bora katma değer katacağız.Üreteceğimiz buhar ve elektrikle daha düşük maliyetle ürün elde edeceğiz.  Doalylı ve dolaysız 200 den fazla istihdam ile Emet kazanacak,Kütahya kazanacak, ülkemiz kazanacak.Borlu detarjan üretiminde buranda tüm ülkemize teşekkür etmek istiyorum. Borlu deterjan üretimimiz halkımızın talebi ve destekleri ile kapasite artırımına gitmektedir.Etimaden  olarak Emet ve Hisarcık ilçelerine yapılacak olan gençlik spor merkezleri için spor bakanlığımızla protokol imzaladık.13 milyon tl bütçe ayırdık. 1.2 milyon tlsini aktardık.İnşalllah kalan kısmını da aktararak  madenlerin çıktığı bölgemiz halkının gençlerinin hizmetine spor tesislerimizi sunacağız.Dünya bor sektöründe lider olmamıza emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “dedi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar