DP GENEL BAŞKANI GÜLTEKİN UYSAL EMET İLÇESİNDEYDİ

Demokrat parti genel başkanı Gültekin Uysal seçim çalışmaları kapsamında bugün Emet ilçesindeydi.

DP GENEL BAŞKANI GÜLTEKİN UYSAL EMET İLÇESİNDEYDİ Güncel

DP GENEL BAŞKANI GÜLTEKİN UYSAL EMET İLÇESİNDEYDİ

UYSAL;”DEVLETİ YAŞATKİ İNSAN YAŞASIN ZİHNİYETİNİ PARTİYİ YAŞATKİ DEVLET YAŞASIN’A DÖNÜŞMÜŞTÜR

                Demokrat parti genel başkanı Gültekin Uysal seçim çalışmaları kapsamında bugün Emet ilçesindeydi. Uysal, Demokrat partiye geçen Emet belediyesini ve 31 Mart seçimlerinde DP’den Emet belediye başkan adayı olan Mustafa Koca’yı makamında ziyaret etti.

                31 Mart seçimleri gezisinde yurt gezilerini sürdüren DP genel başkanı Gültekin Uysal bugün Emet ilçesindeydi. Uysal’ı Belediye başkanı ve DP Emet belediye başkan adayı Mustafa Koca,DP il başkanı   Halil Gün,DP Emet ilçe başkanı Ahmet Yetilgen ve partililer karşıladı.

                Emet ziyaretlerinde basına bir açıklam yapan genel başkan Uysal şunları söyledi;

                “Bugün Anadolumuzun yer altı ve yerüstü kaynakları zengin ilçelerinden birisi olan Emet ilçemizdeyiz. Belediye başkanımız ve başkan adayımız sayın Mustafa Koca’ya destek için buradayız. Yerel yönetimlerin değişen kimlikleri kapsamında yerel yönetimlerimiz vasıtası ile belediye başkanalrımız,il genel meclisi,belediye meclisi üyelerimizle yerelden kalkınma hamlesi başlatmak mecburiyetindeyiz.Yerel yönetimler Merkezi idareden umudunu kaybetmektedir.Hayırlı insanlara halkımız tercihlerini yapsın istiyoruz. Kütahyamız geçmişten bugüne partimizi için referans illerimizdendir.Rahmetli başbakanımız Adnan Menderes’in milletvekilliği yaptığı bir ilimiz.Anadolunun her  tarafında olduğu gibi Kütahyamızda da çok önemli kamu yatırımları yaptık. Ama gelinen noktada tek tek elden çıkması ve satılması ile Kütahya endişe içerisindedir. Siyasetin meşru sınırlarının çizildiği, demokrasimizin zedelendiği bir seçim sürecine şahitlik ediyoruz.Hernerede olursa olsun muhalefetin adayları kazanırsa görevden alırım gibi mağdur edebiyatı yaparak gelenlerin mağrur bir şekilde millete dayatmalar yaptıklarına şahit oluyoruz.Devleti yaşat ki insan yaşasın diyenlerin bugün Ak partiyi yaşat ki devlet yaşasın noktasına gelmiş olmalarını büyük bir üzüntü içerisinde görüyoruz.Bir kişinin şahsında tüm kuvvetlerin birleştirilip, keyfileştirildiği bir sitemde yüzde 13.5 gibi büyük bir işsisizlik ornaı gördk.Üretim durdu.Uçuyoruz kaçıyoruz diye pazarlana,yerli,milli, diye milletimize propagandası yapılan sistemin ürettiği maliyetidir ülkemize. Bizler Dp olarak bir partiyi kazandıralım,diğerini kaybettirelim diye siyaset yapmıyoruz. Kendi adaylarımızla kendi inanaçlarımız doğrutulsunda adaylarımızla seçime giriyoruz .Bu vesileyle Emetli,Kütahyalı hemşerilerimizle beraber olmanın mutluluğu içerisindeyim. Başkanımıza başarılar diliyorum “dedi.

DP Emet ilçe başkanı Ahmet Yetilgen’de yolsuz bir ilçeyi arayıp bulduğunuz için  teşekkür ederim diye hitap ettiği genel başkan Gültekin Uysal’a şunları söyledi;”Biz fazla bir şey değil,17 sene önceki Emetimizi geri istiyoruz. 17 sene önce karayolları bakım evimiz, sigorta hastanemiz,cezaevimiz, telekomumuz,köy hizmetlerimiz, vardı sildiler,süpürüp götürdüler. İnşallha hemehrilerimle beraber kaybettiklerimizi kazanmak için çalışacağız. Yerel seçimlerde partimize 1 belediye  başkanı,1 il genel meclisi üyesi ve enaz 6 belediye meclis üyesi kazandıracağız “dedi.

                Belediye başkanı Mustafa Koca tarafından günün anısına çini tabak takdim edilen Gültekin Uysal belediye ziyaret sonrası ilçede esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Uysal, DP belediye başkan adayları Mustafa Koca, il genel ve belediye meclis üyeleri ve partililerle esnaf ve ilçe pazarı gezerek partilerine ve adaylarına destek istedi.

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar