ERDOĞAN; 17 YILDA KÜTAHYAYA 14 KATRİLYON YATIRIM

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya’da konuştu.

ERDOĞAN; 17 YILDA KÜTAHYAYA 14 KATRİLYON YATIRIM Siyaset

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya’nın 2002 yılından beri milli iradenin AK Parti’nin kalesi olduğunu belirterek, ”Girdiğimiz 14 seçimin tamamında Kütahya rekorlara zaferlere her biri öncekinden önemli başarılara imza attı.”dedi.

Emet ilçesinden Ak parti ilçe başkanı Süleyman Ciner,Ak parti Emet belediye başkan adayı Hüseyin Doğan, organizasyonunda Emet merkez ve köylerden çok sayıda araçla mitinge katılım sağlandı.

Bölgemizi ilgilendiren konularda Ülkenin 81 il ve ilçelerinin yarısında doğalgaz kullanımına geçildiğini belirten Erdoğan, Hisarcık ilçesinin bu yıl doğal gaza kavuşacağını, Emet Tavşanlı,Simav,Çavdarhisar yollarının da bu yıl tamamlanacağını ifade etti.

ERDOĞAN;” 17 YILDA KÜTAHYAYA 14 KATRİLYON YATIRIM”

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanKütahya’nın 2002 yılından beri milli iradenin AK Parti’nin kalesi olduğunu belirterek, ”Girdiğimiz 14 seçimin tamamında Kütahya rekorlara zaferlere her biri öncekinden önemli başarılara imza attı. İçeride ve dışarıda yedi düvel birleşti. 31 Mart seçimlerinden de alnımızın akıyla çıkmamız gerekiyor. Bakmayın siz muhalefetin 31 Martı önemsiz kılmasına. Bakmayın siz onların bu seçimleri basit, sıradan önemsiz göstermesine. 31 Mart Türkiye’nin en kritik seçimlerinden biridir. Bu seçimler sadece belediye değil, aynı zamanda beka seçimidir. Türkiye yine tarihi bir zaferle yine kendisine yakışan demokrasi şöleniyle bu seçimleri Allah’ın izniyle atlatmak zorunda. Suriye’deki operasyonları sürdürmek için, bu seçimlerden güçlü çıkmalıyız. Nasıl ki Cerablus’ta çıktık, Nasıl Afrin’de çıktık, aynen bundan böyle çıkmamız lazım. Güneyimizde kurulan o terör koridorunun önünü tamamen kesmek için, son günlerde biti tekrar kanlanan bölücü örgüte Kandil’i, Sincar’ı, bulunduğu her yeri mezar etmek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız. Ne diyor bir tane çıkmış müptezel: ’Boğazın ötesine geçmeyin.’ Alçağa bak alçağa. Bunlara hadlerini bildirmek, ezan ve bayrak düşmanlarına ders vermek için bu seçimden güçlü çıkmalıyız.” dedi.

“Milletimize kurulan tuzakları sahiplerinin başına geçirmek için sandıklara sahip çıkmanızı istiyorum”

Erdoğan, ”Milletimize kurulan tuzakları sahiplerinin başına geçirmek için sizlerden özellikle sandıklara sahip çıkmanızı istiyorum. Sandığa gitmemek diye bir şey yok. Hepimiz sandığa gideceğiz. Gitmeye dost, ahbap, yaren onları da alıp götüreceğiz. 24 Haziran’da olduğu gibi bu kardeşiniz Kütahya’dan tarihi bir rekor, daha öncekileri gölgede bırakacak çok büyük zafer bekliyor. Bugün biliyorsunuz 21 Mart Nevruz Bayramı. Biliyorsunuz Nevruz bolluğun, bereketin, baharın bayramıdır. İnşallah, bolluk bereket geliyor. Her kim bu terörü övmenin vasıtası haline getiriyorsa, o Nevruz’a ihanet içindedir. Her kim bu güzel günü kavgayla, provokasyonla, sokak terörüne kurban ediyorsa o Nevruz’un manasını anlamamış demektir. Her kim bu ortak bayramı milletimizi kutuplaştırmanın, birbirine kırdırmanın aracı haline getiriyorsa o nevruzu istismar ediyor demektir. Maalesef ülkemizde çıkarlarını korumak için Nevruz gibi, Cumhuriyet gibi, ortak değerlerimizi hoyratça istismar edenler hep oldu. Bu çevreler sırf kendi menfaatleri bireysel rant düzenleri bozulmasın diye yıllarca bu kavramların üzerinde tepinip durdular. Bunu en çok bölücü terör örgütüyle CHP yaptı." dedi.

 

"Kütahya şehir Hastanesini inşallah seneye hizmete sunuyoruz"

17 YILDA 14 KATTRİLYON YATIRIM’
Mitinge Kayahan’ın ‘Bizimkisi bir aşk hikayesi’ şarkısıyla çıkan ve binlerce kişiyle birlikte şarkıya eşlik eden Erdoğan, “Kader ortağım, can yoldaşım Kütahya. Davamızın vefa abidesi Kütahya” diyerek başladığı konuşmasında; “Son 17 yılda Kütahya’ya 14 katrilyon lira yatırım yaptık. Kütahya’da 70 bin metrekarelik bir alanda millet bahçesi yapmak için çalışmalarımızı başlattık. Kütahyalı ihtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarımıza, engelliliklerimizi toplamda 900 trilyon tutarında sosyal yardım yaptık. Toplam 34 sağlık tesisi inşa ettik. 600 yataklı şehir hastanemizin inşaatı sürüyor mu? İnşallah seneye tamamlayıp hizmetinize sunuyoruz. İmar Barışı’yla 51 bin kardeşimizin imar sorununu çözdük. Hızlı tren hattının Afyonkarahisar istasyonunun Zafer Havalimanı’nda olacak. Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’nı Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerimize kazandırdık.

"Oradan gelecek 2,5 milyonu Mehmetçik Vakfı’na vereceğim"

Erdoğan, "Man Adası diye bir şey tutturdu. Meclise geldi kağıtları sallıyor elinde. Ben ve ailem, bizler Man Adası’nda paralarımız varmış. Davayı açtık. O davadan 2,5 milyona mahkum oldu. Şimdi Yargıtay’da. Parayı nasıl verecek o ayrı mesele. Milletvekilleri bunun için yardım sandığı kurdular. Oraya herkes 5’er milyar veriyor. Yargı onadıktan sonra buradan gelen 2,5 milyonu Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağım. Ailece böyle karar aldık. Bu adamdan bir şey olmaz! 5 koyun teslim edemezsiniz buna. Biz eserlerimizle konuşuruz. Bay Kemal’in yapacağı bir şey yok neyle konuşsun. Onun için hep yalan." ifadesini kullandı.

EMET-TAVŞANLI-SİMAV-ÇAVDARHİSAR YOLLARI TAMAMLANACAK

Erdoğan, “Şu anda 81 vilayetimizde doğalgaz var. Bu yıl içinde Simav ve Hisarcık ilçelerimize doğalgazı getiriyoruz. Kütahya’da devam eden projelerimizi inşallah 31 Mart’tan sonra hızlanarak devam ettireceğiz. Ahmet Sami Kutlu kardeşimi sizlere emanet ediyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ülke geneli yapılan yol çalışmaları ve Kütahyada devam eden yol çalışmalarınada değinerek;” Tavşanlı-Emet-Simav yolu,Çavdarhisar-Emet yolununda bu yıl bitiriyoruz “ dedi.Erdoğan, kendisini dinlemeye gelen kadınlara da çay dağıtımı yaptı.

 

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar