ORMAN HAFTASINDA BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

21 Mart Dünya Ormancılık Haftası nedeniyle, Emet Orman İşletme Müdürlüğünce fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

ORMAN  HAFTASINDA BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU Yaşam

İlçemiz Esentepe Mahallesi Leylek Konmaz mevkiinde gerçekleşen etkinliğe, Kaymakam Hasan ÇİÇEK, İlçe Jandarma Komutanı Mukadder DEMİR, İlçe Emniyet Müdür Vekili Gökhan YILDIRIM, Emet Orman İşletme Müdürü Mustafa KARAGÖZ, daire amirleri, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri ile orman çalışanları katıldı.

        200 adet kara çam, 50 adet badem, 50 adet sedir fidanının dikildiği etkinlikte, öğrencilerimize çeşitli hediyeler verildi.

        Bir fidan da Kaymakam Hasan ÇİÇEK tarafından dikildi. Kaymakam ÇİÇEK, fidanın hayırlı, ömürlü olmasını dileyerek, can suyunu verdi. Diğer fidanların dikiminde de yer alan ÇİÇEK, sohbet ortamında geçen konuşmalarında ; “Çevreye ve doğaya duyarlı bir geleceğin inşası için çocuklara erken yaşlarda ağaç sevgisinin aşılanması gerekmektedir.

        Yeni yetişen nesilde ağaç sevgisi ne kadar iyi oluşursa, geleceğimiz de o kadar huzurlu ve aydınlık olur. Bir ülkenin en önemli yer üstü kaynaklarından olan ormanlar, doğal dengenin korunması ve yaşamın sürdürülebilmesinde hayati öneme sahiptir. Bu sebeple çok uzun bir süreç ve emek sonucunda oluşan ormanlarımızı korumalı ve geliştirmeliyiz.

        Kaymakam ÇİÇEK, konuşmalarının devamında ; “200 adet kara çam, 50 adet badem, 50 adet de sedir fidanını toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle öğrencilerimize fidan sevgisini, doğa sevgisini aşılamak gayesiyle hep birlikte fidanı toprakla buluşturduk. Önemli bir sorumluluğu, sosyal faaliyeti ve hayrı yerine getirmenin huzuru ve heyecanı içerisindeyiz. Burada bulunan herkesin dikili bir fidanı oldu. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

        Fidan dikim etkinliği, fidanlar toprakla buluşturulup, can suyu verilmesinin ardından çekilen toplu resim ile sona erdi.

        Etkinliğinin ardından, orman haftası münasebetiyle Hükümet Konağı önünde, vatandaşlara ücretsiz 1500 adet kara çam, 500 adet ceviz ve 500 adet de badem fidanı dağıtıldı.

        Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen  fidan dağıtım etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar