BAŞKAN KOCA ;EMETBOR İŞÇİLERİDE KADRO BEKLİYOR

Emet belediye başkanı Mustafa Koca Emetbor bünyesinde çalışan taşeronların kadro beklentilerinin devam ettiğini açıkladı.

BAŞKAN KOCA ;EMETBOR İŞÇİLERİDE KADRO BEKLİYOR Güncel

 Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, Emet’te çalışan bor işçilerinin de kadroya alınması gerektiğini sıkça ifade etiklerini ,Enerji bakanının bu konuda ilçede müjde verme beklentilerinin gerçekleşmemesinin işçileri üzdüğünü ifade etti.

Hükümetin çalışmaları ile taşerona kadro verilmesinin ülkemizde işçi hakları adına oldukça önemli bir adım olduğunu ifade eden başkan Koca, Kamu iktisadi teşebbüslerinde çalışan taşeronların KHK ile kapsam dışı kalmasının mağduriyet,ve eşitlik ilkesine zarar verdiğini söyledi.

Başkan Koca açıklamasında;”KHK ile kapsam dışında kalan  işçiler arasında Emet ve Hisarcık bölgemizde Emetbor işletmemizde çalışan yaklaşık 800 taşeron işçimiz var. Aynı sorun katık atık işçilerimizde de mevcut.Bu kesimin ihaleleri hizmet değil, yapım olduğu için kadro alamadılar.  Enerji bakanımız sayın Fatih Dönmez’in Emet sülfirik asit fabrikası temel atma törenlerinde müjde vermesini beklediği işçilerimizin kadroya alınacağı açıklamaların yapılmaması, hayal kırıklığı yaratmıştır. Bizler inanıyoruzki, en kısa sürede bu adaletsiz giderilecek, tüm işçilerimiz kadrolarına kavuşarak,sosyal ve ekonomik anlamda ücret adaletsizliği en kısa sürede giderilecektir.”dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Cemal durmaz @Hisarcık

24 Mart 2019 18:39

Yorumları bi açın bakın bakalım daha neler bekliyor işçiler