MUHARREM İNCE: MART’IN SONU BAHAR

CHP’li Muharrem İnce, seçim çalışmaları için geldiği Kütahya’da partililer ve halka seslendi.

MUHARREM İNCE: MART’IN SONU BAHAR Siyaset

CHP’li Muharrem İnce, Kütahya’da yaptığı mitingde “Ben bu ülkede yaşayan 82 milyona güveniyorum. Kimse ezana saygısızlık yapmaz, yapan olursa da alnını karışlarız” dedi. Meydandaki kalabalığa seslenen İnce “Kütahya’da CHP kazanmış bile” dedi.

Bırakın beka oyunlarını. Milletin aklıyla dalga geçmeyin”

“Sen neden bu millete zillet, illet diyorsun? Sen Cumhur İttifakı’yım diyorsun. Biz sana ‘çamur ittifakı’ diyor muyuz?”

“Eğer birisi 10 yıl önce, ‘Bu ülkede soğan kuyrukları olacak’ deseydi, hepimiz gülerdik değil mi?

Ezan, Müslümanlar için namaza çağrıdır ve aynı zamanda bağımsızlığımızın bir simgesidir. Saygısızlık yapanın da alnını karışlarız.”

CHP’li Muharrem İnce, Kütahya’da yaptığı mitingde “Ben bu ülkede yaşayan 82 milyona güveniyorum. Kimse ezana saygısızlık yapmaz, yapan olursa da alnını karışlarız” dedi. Meydandaki kalabalığa seslenen İnce “Kütahya’da CHP kazanmış bile” dedi.

CHP’li Muharrem İnce, seçim çalışmaları için geldiği Kütahya’da partililer tarafından karşılandı. İnce, ardından Zafer Meydanı’na geçti. Burada platforma çıkan İnce, halkı selamladı.
Konuşmasına her partilinin bu milletin bireyi olduğunu hatırlatarak başlayan İnce, “Belediye başkanlığı seçimleri bir beka problemi olamaz. Milletin bir kısmı Millet İttifakı’nda bir kısmı Cumhur İttifakı’nda. AK Partililer, Cumhuriyet Halk Partililer, İYİ Partililer, Milliyetçi Hareket Partililer de, Saadet Partililer de bu milletinin bir evladıdır. Kimsenin milletinin bir bölümüne zillet demeye, illet demeye hakkı yoktur, haddi de yoktur. İnsanlarımız 31 Mart tarihinde belediye başkanlarını seçecek. Belediye başkanları ne yapacak? Parklara bakacak, suyumuza bakacak, imar planlarımıza bakacak, bu tür hizmetleri yapacak. Belediye başkanları neden zillet olsun? Sen neden bu millete zillet, illet diyorsun? Sen Cumhur İttifakı’yım diyorsun. Biz sana ‘çamur ittifakı’ diyor muyuz?” ifadelerini kullandı.

“2002 yılında bu milletin beka sorunu var mıydı? Yoktu” diye konuşmasına devam eden İnce, “17 yıl Türkiye’yi yönettikten sonra eğer ‘Beka sorunu var’ diyorsan o sorunu sen ortaya çıkarmışsın, senin yüzünden olmuş demektir. Sen getirdiysen bu hale o zaman düzeltme şansı sende olmaz. Bırakın beka oyunlarını. Milletin aklıyla dalga geçmeyin” dedi.
Tanzim satışlara da değinen İnce, “Eğer birisi 10 yıl önce, ‘Bu ülkede soğan kuyrukları olacak’ deseydi, hepimiz gülerdik değil mi? Bu seçimin sloganı ne biliyor musunuz; ‘Yiğit muhtaç oldu bir kuru soğana.’ Et bitti, Sırbistan’dan alıyoruz. Süt, yağ, patates, biber hepsi bitti. 2 kilo patates almak için vatandaş kuyrukta. Onlar varlık kuyruğuymuş. Hiç zengin adam soğan için kuyruğa girer mi?” diye konuştu.

İstanbul Taksim’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yürüyüşü sırasında ezanın ıslıklandığı iddialarına tepki gösteren İnce, şunları kaydetti:

“Size bir soru; Kütahya’da bir düğün var. Davullar zurnalar çalıyor, millet oynuyor. O sırada da ezan okunsa, ilk bölümü bazı kesim duymayabilir ama birisi işaret eder ‘Ezan okunuyor’ der ve müzik durdurulur. Şimdi soruyorum; Ezanın ilk bölümünde davul zurna çaldığı zaman orada oynayanlar ezana saygısızlık mı yapmış olur? Tabi ki hayır. Duymamışlar, duyunca da gereken saygıyı göstermişler. Ben bu milletin 82 milyonuna kefilim, kimse ezana saygısızlık yapmaz. Ezan, Müslümanlar için namaza çağrıdır ve aynı zamanda bağımsızlığımızın bir simgesidir. Saygısızlık yapanın da alnını karışlarız.”

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar