KAYMAKAMDAN BAŞARILI SPORCULARA ÖDÜL

Kaymakam Hasan ÇİÇEK, il üçüncüsü olan Ashaboğlu Kız Basketbol Takımını Makamında kabul ederek, ödüllendirdi.

KAYMAKAMDAN BAŞARILI SPORCULARA ÖDÜL Eğitim

  Kaymakam Hasan ÇİÇEK, okul sporları kapsamında, Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, 12-13-14 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen basketbol turnuvasında, il üçüncüsü olan Ashaboğlu Kız Basketbol Takımını Makamında kabul ederek, ödüllendirdi.

        Düzenlenen ödül törenine, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa TANRIVER, Ashaboğlu Ortaokulu Müdürü Mehmet Ali ÖZÇELİK, Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi Emel TOMTOM ve Kız Basketbol Takımı katıldı.

        Kaymakam ÇİÇEK, yapmış olduğu konuşmalarında ; “ Öncelikle, Kütahya’nın ilçeleri içinde, tek ortaokul kız basketbol takımı olmanızdan ve göstermiş olduğunuz başarınızdan dolayı sizleri ve başarınızda payı olan herkesi tebrik ediyorum.

        Basketbol, spor dalları içinde en zor olanlarından birisidir. Ancak, sporun diğer dalları gibi, süreklilik kazandığında, sağlıklı bir vücuda kavuşmanızı, fiziksel açıdan gelişiminizi ve kendinizi daha dinç hissetmenizi sağlar. Kaymakamlık olarak sportif aktivitelere her zaman destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Maddi, manevi her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Hedefinizi daima yüksek tutup, çalışmalarınızı buna göre planlayınız. Sanatın her dalının, özellikle de spor ve müziğin insanları sosyalleştirdiği, özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin bedeni ve ruhi gelişimlerine olumlu etki sağladığı yadsınamaz bir gerçektir.

        Bugüne kadar boş zamanlarımı okuyarak, ya da spor yaparak değerlendirdim. Hâlâ da bu aktivitelerime devam ediyorum. Sporu sadece turnuvaya hazırlanmak için yapar, okumayı da tahsil hayatınız için gerekli görürseniz, tam anlamıyla yararlanamamış olursunuz. Okumak başta olmak üzere, spor ve sanatın her dalı, süreklilik kazanırsa, hayatınızın bir parçası olursa, çok daha faydalı olacaktır.

        Şu da bir hakikat ki ; İçki, sigara, uyuşturucu, kumar başta olmak üzere, her türlü kötü alışkanlıktan uzaklaşmanın, korunmanın en güzel, en doğru yolu, sportif faaliyetlere, sanatsal, sosyal ve kültürel etkinliklere katılmak ve buralarda kendinizi ruhi ve bedeni olarak geliştirmektir.

        Göstermiş olduğunuz bu başarı, güzel örnek teşkil edip, diğer alanlarda da başarılı olmayı tetikleyecektir. Bir kez daha sizleri ve emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum “ İfadelerini kullandı.

        Ödül töreninin bitiminde, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa TANRIVER, Ashaboğlu Ortaokulu Müdürü Mehmet Ali ÖZÇELİK, Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi Emel TOMTOM ve Kız Basketbol Takımı oyuncuları, Kaymakam ÇİÇEK’ e, spora verdikleri destek ve katkıdan dolayı teşekkür ettiler

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar