DOĞAN; MEMLEKET SEVDALISI EKİBİMİZLE GELECEĞİN GAZİ EMET’İ İÇİN GÖREVE TALİBİZ

Yazı dizimizin 4. bölümünde Emet Ak parti belediye başkan adayı Hüseyin Doğan projelerini gazetemize açıkladı.

DOĞAN; MEMLEKET SEVDALISI EKİBİMİZLE GELECEĞİN GAZİ EMET’İ İÇİN GÖREVE TALİBİZ Siyaset

AK parti Emet belediye başkan adayı Hüseyin Doğan projelerini gazetemize açıkladı. Vizyon projeleri yanında  şehrin her noktasına dokunacak  çalışmaları ile Gazi Emet’in Kütahyada örnek gösterilecek ilçeler arasında yer almasını sağlayacaklarını ifade etti.

AK Parti Emet Belediye Başkan adayı Hüseyin Doğan  hazırladıkları projeleri ile Gazi Emetin Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı olan 2023’e modern ve gelişmiş bir ilçe olarak gireceğini söyledi.

Doğan;” Vizyon projelerimizle Gazi Emetimiz sadece Kütahyamızın değil, Ege bölgemizinde gıpta ile takip ettiği ilçeler arasında yer alacak.Allahın izniyle göreve geldiğimizde Ak parti hükümetimizle birlikte sorunlarımıza kısa sürede ve kalıcı çözümler üretirken,  adım adım gelişen bir GaziEmet’e birlikte şahitlik edeceğiz.İstişare yönetimiyle,katılımcı yönetim anlayışımızla halkımızla el ele vererek,insana hizmet üreten belediyecilik hizmeti vereceğiz. Mensubu olmaktan gurur duyduğum Gazi Emetimizin cadde cadde,sokak sokak çalışmalarımızla yeni bir kimlik kazanmasını sağlarken, vizyon projelerimizle geleceğimizin Gazi Emetini inşa edeceğiz. Gayret bizden,destek sizlerden,takdir Allah’tan “dedi.

İŞTE AK PARTİ EMET BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN DOĞAN’IN PROJELERİ,

TERMAL PLAJ

Türkiye’nin ilk ve tek termal plajı Emet ilçesine yapılacak. Dev plajda suni dalgalar oluşturularak, misafirlere gerçek deniz hissi ile yaşatılacak. Plaj çevresine halkımızın ve tatilcilerin gün boyu hoş vakit geçirebilmesi için SPA Merkezi, Golf Sahası, Bisiklet Yolu, Yürüyüş yolları, Kafe ve Restaurantlar yapılacak

EMET ÇAYI KANAL PROJESİ

Emet halkı iş yaşamın ve iş hayatının stres ve yorgunluğunu Emet Çayı üzerine inşa edilecek olan Emet Kanalında atacak. Modern bir mimari ile yapılacak olan Emet Kanalı çevresinde dinlenme ve piknik alanları bulunacak.

BOR ORGANİZE

Emet ilçesine yapılacak olan BOR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ile, BOR Sanayisinin de kalbi Dünya BOR Merkezi Emet ilçesinde atacak. Projenin ana amacı ise, BOR yan ürünleri ile ilgili yatırım yapmak isteyen özel sektörlerinde İlçemizi tercih etmesidir. Çavdarhisar yolunun tamamlanması ile birlikte, bu bölge hem Zafer Havalimanına hem de İzmir’de yapımına başlanan ve Türkiye’nin en büyük limanı olacak olan Çandarlı Limanına doğrudan bağlanmış olacaktır.

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

İlçeye yapılacak olan Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi Türkiye’de fiziksel hastalıkları olan kişilerin tercihi olacak. Hastalar şifalı termal sular eşliğinde merkezde tedavi olurken, hem ilçedeki gençlerimiz iş sahibi olacak hem de ilçe ekonomisine büyük katkı sağlanacak.

TERMAL TESİSLER

İlçenin ülke Turizm pastasından daha fazla pay alması adına ilçeye yeni termal tesisler inşa edilecek. Proje kapsamında içlerinde havuzların bulunduğu modern termal apartlar, termal açık ve kapalı dev yüzme havuzları, gençlerin ayrılmak istemeyeceği termal aqua park ve misafirlerin yaşamın yorgunluklarını atacakları SPA merkezi yapılacak.

HİSARLIK VİLLALARI

Hisarlık tepesine en son teknoloji ile donatılmış modern görünümde villalar yapılacak. Türkiye ve dünyadan tatilcilere ev sahipliği yapacak olan Hisarlık villaları hem Emet Belediyesine ciddi bir gelir kazandırırken aynı zamanda diğer projelere ekonomik kaynak oluşturacak.

HÜKÜMET KONAĞI

İlçeye modern yeni hükümet konağı inşa edilecek. İlçenin simgelerinden olması planlanan yeni Emet Hükümet konağı altına inşa edilecek olan kapalı otopark ile ilçe merkezinde bulunan otopark sorunu da çözüme kavuşturulmuş olacak.

SERACILIK ,BÖLGESEL HAYVAN PAZARI

Tüketen değil, üreten Belediyecilik anlayışı ile, istihdamı ve katma değeri artıracak seralar kurulacak.İlçeye katma değer oluşturacak Bölgesel Hayvan Pazarı kazandırılacak. Halkın ihtiyaçları doğrultusunda hayvancılık yapabilecekleri yeni alanlar oluşturulacak.

EN SAĞLIKLI, EN UCUZ SU

AK Parti hükümetinin yapmış olduğu çalışmalar ile artık Emet ilçesinde su sorunu tarih oluyor. Yeni dönemde ilçe halkı yapılacak çalışmalar ile birlikte dünya standartlarında kaliteli suyu kullanacak.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI

EMET Otogarından başlayıp, Akpınar Caddesi – 3.TOKİ’ler – Çay yolu boyunca Emet halkının rahatça yürüyebileceği yürüyüş yolları ve modern bisiklet yolları yapılacak

ÇEVRE DÜZENLEMELERİ

EMET ilçesinin girişinden çıkışına kadar tamamen tüm cadde ve sokaklarında çevre düzenlemeleri yapılarak, Emet ilçesi modern bir görünüme kavuşturulacak. Yapılacak peyzaj çalışmaları ile Emet ilçesinin yeni bir kimlik

DEPREM EVLERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

1970 yılında meydana gelen Gediz Depremi sonrası yapılan Deprem evleri KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ ile yıkılarak yerlerine modern Emet kültürüne uygun olarak yeniden inşa edilecek. Proje tamamlandığında Emet ilçesi yeni bir nefes, yeni bir vizyon kazanmış olacak.

EMET KAPALI HALK ÇARŞISI

Küçük çarşı, köy pazarı ve çarşı Camii bölgesini kapsayan alanda kapalı Emet çarşısı inşa edilecek. Proje ile birlikte Emet Kapalı Çarşısı bölgenin alışveriş merkezlerinden olacak.

YAŞAM PARKI

Emet ilçesine halkın gün boyunca aileleri ile birlikte vakit geçirebileceği Yaşam Parkı inşa edilecek. Vatandaşların istek ve önerileri doğrultusunda yapılacak olan yaşam parkında Restoran, kafeterya, çok amaçlı salon, çocuk oyun alanları bulunacak.

ÇEVRE YOLU DÜZENLEMESİ

Hastane, Üniversite ve Gençlik Merkezi girişlerini düzene kavuşturacak yeni çevre düzenlemesi yapılacak.

ALT YAPI SORUNUNA KÖKTEN ÇÖZÜM

Alanında uzman kişilerce yapılacak olan çalışma ve projeler ile Emet Alt Yapısı sorunları tamamen çözülecek. İçme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon, enerji ve iletişim hatları gibi temel alt yapı sorunları tarih olacak.

MEZARLIKLAR DÜZENLENECEK

İlçe mezarlığında peyzaj çalışmaları yapılacak. Yeni dönemde ilçe mezarlığı belediye ekiplerince sürekli temizlenerek, bakımları yapılacak. Mezarlık çevresine dikilecek olan çiçekler ile ilçe mezarlığı bahçeye dönüşecek.

KENT KREŞİ, GENÇLİK MERKEZİ, KADIN VE ÇOCUK MERKEZİ

Yeni dönemde Emet halkı Sosyal Belediyecilik ile tanışacak. Sosyal Belediyecilik Projeleri ile ilçeye, ilçe halkının en çok ihtiyaç duyduğu Kadın ve Çocuk Merkezi, Kent Kreşi, Gençlik Merkezi, Mahalle Düğün Salonları ve Mahalle Konakları yapılacak.

CENAZE HİZMETLERİ ÜCRETSİZ OLACAK

Yeni dönemde, ölüm raporunun alınmasından dini vecibelerin yerine getirilmesine kadar tüm hizmetleri ücretsiz olarak sağlanacak. ALO 188 CENAZE hattını arayan vatandaşlar tüm cenaze hizmetlerine ücret ödemeyecek.

MAHALLE DÜĞÜN SALONLARI

ESENTEPE ve DERE Mahallelerine şık modern düğün salonları yapılacak.

EMETİ PROJELERİMİZLE DONATACAĞIZ

•             İlçede ulaşımı kolaylaştıracak, ilçe trafiğine nefes aldıracak HALK TAKSİ (Dolmuş taksiler) hizmete girecek. Hastaneye ulaşım yolları düzenlenecek olup, Hastane ve Kuşluk Kayası arası yol yapacağız.Tarım şirketi vasıtası ile sözleşmeli üretim, ürün satışı, imalatı, girdi temini ve marka oluşturacağız.Bayrak Tepeye lavanta bahçesi yapacağız.3 Eylül kutlamalarını Gazi Emet’imize yakışır şekilde canlandıracağız.Oteller bölgesine hobi bahçeleri yapacağız.1. ve 4. Etap TOKİ konutlarında cami ve market sorununu çözeceğiz.Dere Mahallesi okul sorunu Halk Eğitim Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi yaparak çözeceğiz.Sit alanı sorununa çözüm üreteceğiz.Özel sektörü destekleyen projelerle işsizlik sorununu çözeceğiz.Tematik Lisenin kısa sürede hizmete geçmesini sağlayacağız.Doğa turizmi, kültür yolları gibi alternatif turizm faaliyetlerini yaygınlaştıracağız.Bor müzesi yapacağız.Spor Kulüplerimize destek vereceğiz.Bilişim sınıfları kuracak, kodlama ve robotik atölyelerini destekleyeceğiz.Belediyenin makine ve ekipman sayısını artıracağız.Bor Karbür Fabrikasının takipçisi olacağız. Ücretsiz Wİ-Fİ noktaları kuracağız.ERCAN KOLKU

YAZI DİZİMİZDE GELECEK SAYIMIZDA DP EMET BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA KOCA’NIN PROJELERİ YER ALACAK.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar