24 SAAT HALKA AÇIK BELEDİYECİLİK HİZMETİMİZİ DEVAM ETTİRMEK İÇİN GELİYORUZ

Demokrat parti Emet belediye başkan adayı Mustafa Koca projelerini gazetemize açıkladı.

24 SAAT HALKA AÇIK BELEDİYECİLİK HİZMETİMİZİ DEVAM ETTİRMEK İÇİN GELİYORUZ Siyaset

“ MAKAMI VE TELEFONU 24 SAAT HALKA AÇIK BELEDİYECİLİK HİZMETİMİZİ DEVAM ETTİRMEK İÇİN

GELİYORUZ”

 Demokrat parti Emet belediye başkan adayı Mustafa Koca projelerini gazetemize açıkladı.

 Aynı zamanda halen belediye başkanlığı görevini yürüten Mustafa Koca;”Her şeyden önce dün olduğu gibi bundan sonrada  telefonumuz 24 saat, makamımız  randevusuz her zaman halkımıza açık olarak hizmet vermeye devam edeceğiz.”dedi.

5 Milyon TL ile aldıkları belediye bütçesini bugün 19 milyon TL’ye yükselttiklerini ifade eden Mustafa Koca;” Hizmet dönemimizde hayata geçirdiğimiz projeler yanında, yeni projelerimiz içinde kaynaklarımızı artırmaya yönelik çalışmalar yaptık.Bugün Emet belediyesinde başkanlık makamına biz veya hangi arkadaşımız seçilirse seçilsin alt yapıyı komple değiştirmek adına onaylı projeleri hazır,ges ile enerji üretme ve gelir elde etme projeleri hazır, sağlıklı içme suyu için bitim aşamasındaki Emet göleti arıtma tesis ve isale projeleri hazır,apart ve yüzme havuzu yapma projeleri hazır, yeni termal kaynaklarla yatırım için kaynak  haritaları hazır, yeni garaj projesi hazır.. Bunlar uzun emek ve çeşitli resmi prosedür,aynı zamanda masraf isteyen işler…Hepsini tamamladık.İnşallah halkımızın takdir ve desteği ile yapmakta bizlere nasip olacak “dedi.

                Memlekete hizmet yolunda aday olan tüm belediye başkan adaylarına teşekkür eden Mustafa Koca;”. Bizler 3. Dönemimizde, adım adım ördüğümüz sağlıklı dağ suyunu evlerde modern alt yapıyla birlikte sunmak için geliyoruz. Alt yapı yanında Emetimizin 100 yılını kurtaracak alt yapı ve nesillerimizi kurtaracak sağlıklı içme suyunu sağlamak için geliyoruz.   Mali kaynaklarımızı zorlayarak istimlaklarla genişlettiğimiz arsalarımızda konuşlandıracağımız apartlarımızı yapmak için geliyoruz.Esentepeden 3. Tokiye, Dere mahallesinde Akpınar kuşluk kayasına sosyal donatı,alt ve üst yapı çalışmalarımızı artırarak devam etmek için geliyoruz. Memleket için,elini taşın altına koymak için,yola çıkan  tüm adaylarımıza başarılar diliyorum. Rabbim memleketimiz için hayırlı olan neyse onu versin.Kazanan Emet ve Emet halkımız olsun “dedi.

İŞTE DEMOKRAT PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA KOCA’NIN PROJELERİ;

 

ALT YAPI VE GÖLET İÇME SUYU, 7 yıl önce başlayan dağ suyunun Emete getirmek adına gölet yapımı,Tüm plan ve projeleri  kademe kademe tamamlanan ve ihale aşamasına gelen kanalizasyon, yağmur kanalları, içme suyu modernizasyonu, Emet göleti isale hattı ve arıtma tesisleri yapımı ile alt yapı sorunumuz tarih oluyor. 70 yıllık alt yapımızı modernize edilirken,  şehir merkezine yapılacak 3 büyük su deposu 134 binm2 uzunluğunda değişecek su boru hatları ile her evde kişi başı  günlük 146 litre sağlıklı, temiz dağ suyumuz  artık evlerimizde akacak.100 milyon tl’ye mal olacak çalışmaların yarısı iller bankamızdan hibe yoluyla kalanı ise 30 yılda geri ödenirken, artık su arıaları belediyemide bilgisayar ekranlarından izlenecek.

ÜST YAPI; Alt yapı çalışmaları ve kalan elektrik hatlarının yeraltına alınmasına mütakip, yeni,modern merkez kaldırım ve parke çalışmaları,yol ve kaldırım genişletme çalışmaları ile şehiriçi yaya ve araç trafiğini rahatlatacağız.

GES PROJESİ TAMAM; Komple alt yapı çalışmasına girerken kaynaklarımızı da kendimiz yaratıyoruz.17 in metre kare alanda 3600 güneş paneli ile ayda yaklaşık 1000 kilowat elektrik üretimi GES projemiz mzalandı.Artık yapım ihalesine çıkacak. 4milyon tlye mal olan projemizle aylık 150 bin tl belediyemize gelir elde edeceğiz. Elektirik maliyetleri nedeniyle yüksek su faturalarına son verirken, hem ucuz ve sağlıklı suyumuza kavuşacak,hemde alt yapı modernizasyonumuza ek kaynaklar sağlamış olacağız.

YER ALTI JEOTERMAL HARİTASI VE SERACILIK; Emetimizi, bölgemizi adım  adım analiz ettik. Kaynak taramaları yaptık.Ve Emet yer altı haritamızı raporlaştırarak kitaplaştırdık. Hangi bölgemizde hangi sıcaklık ve rezerv durumunda kaynağımız var elimizde… Başta termal yatırımlar olmak üzere seracılık  bölgesi oluşumuna önderlik edilerek ilçemizde termal seracılığın gelişimi için  her türlü katkı sağlanacak. En etkin kaynaklarımızın bulunduğu çay mevkiinde doğayla iç içe yeni termal  tesisler için alt yapı çalışmalarına başlanılacak.

32 APART 2 YÜZME HAVUZU 1 KAFETARYA PROJEMİZ HAZIR; Büyükhamam mevkiinde 3500 m2 alan içersinde her biri 50 m2  iki katlı 32 adet  apart yapımı , 2 yüzme havuzu ve bir kafeterya yapımıiçin projelerimizi tamamlamış ve ihaleye çıkarmıştık. Yeni dönemde gerek yap işlet devret modeliyle yada belediyemiz şirketi vasıtası ile bu apartların kısa sürede ilçemize kazandırılması sağlanacak.

HAN VE YUKARI PAZAR YERİ; SİT çalışmalarının çoğunluğunun tamamlandığı ilçemizde sit alanı olarak ilan edilen tarihi Han’ımızı istimlaklaştırarak,proje destekleri ile restore ederek kültür turizmimize kazandıracağız. Tarih müzelerinin bulunacağı hanımız içerisinde Emko satış ürünleri reyonları, yöresel lezzetler lokanta ve butik kafeler ile turizme açacağız.  Yukarı Pazar yerimizde sit alanına giren  tarihi ahşap ev bölgelerinde , Safranbolu,Beypazarı örneği restorasyon ve tarihi çarşı çalışmaları yapacağız.

ŞEHİR TERMİNALİ ;Yeni şehir terminali yerimiz ve projemiz hazır. Çevre yolumuzun tamamlanmasının ardından, okullar caddesi belediyemize kalırken mevcut caddedeki garajımızı şehir dışına çıkararak modern bir mimaride yapılarak halkımızın hizmetine sunacağız.

ESENTEPE SOSYAL TESİSLERİ; 1.Etap toki,4. Etap toki evlerimizle her geçen gün büyüyen ve büyümeye devam edecek olan  Esentepe mahallemizde başta düğün salonu amaçlı olmak üzere çok amaçlı salon yapımı için geçen yıl meclisimizce yer tespiti ve onayları yapıldı. Bu yıl Esentepe sosyal tesisleri projemize başlarken, çevresinde oluşturulacak sosyal yaşam alanı, ve yeni terminal ile, ESENTEPE mahallemiz yeniden doğacak.

5. TOKİ EVLERİNDE AKPINAR DEPREM EVLERİ KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ;  Halen 4 adada konuşlanmış olan Akpınar deprem evlerimiz 1 adada toplanırken, diğer 3 adada 5. Toki konut projemizi hayata geçireceğiz. 5. Toki konutlarımızda Akpınar deprem evlerimizin kentsel dönüşümü sağlanırken, altları tamamen dükkan olarak tasarlanacak. Çevre yolumuzun tamamlanması ile belediyemize kalacak okullar caddemizde karayollarına doğru altları işyeri yeni toki evleri ile yeni bir çarşı daha kazanacağız.

DERE MAHALLEMİZİN HAKKI CEVİZDERE OKULUMUZ YAPILACAK; Depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılan ancak yeniden Cevizdere ilkokulumuzu yeniden ilçemize kazandıracağız. İtfaiyemizin bulunduğu alanda okulumuz inşa edilerek 3 mahallemizin çocuklarının burada eğitim görmesini sağlayacağız.

CEVİZDERE ALANINA 3. APARTLAR;  36 apart bulunan ilçemizde 32 apart büyükhamam  mevkimize yapılırken,Cevizde okulumuzun bulunduğu ve tesislerimize yakın mevkide 3. Apart projemizi hayata geçireceğiz.Bu alanda diğer apart ve tesislerimize entegre yeni apartlar  yapacağız.

İTFAİYEMİZ HİSARLIKTA; Şehre hakim Hisarlık tepemiz eski cezaevi mevkiimize itfaiyemiz taşıyacağız. Çevre yolunun tamamlanması ile  modernize edilecek itfaiye  donatı ve araçlarımızla itifaiyemiz yeni hizmet bina ve yerinde hizmet verecek.

FİZİK TEDAVİ HİZMETLERİ VE OKUL; Eski devlet hastanesi arsamızın belediyemize tahsisi sağlanarak, bu alanın fizik tedavi merkezi ve sağlık hizmetleri okulu olarak hizmet vermesini sağlayacağız.Uygulamalı turizm otelcilik okulları gibi hem sağlık eğitimi,hemde fizik tedavi hizmetleri sunan yeni  projemizle termal tesis zenginliklerimizi artıracağız.

 3.ETAP TOKİYE 2. ENGELSİZ YAŞAM PARKI; Kütahya bölgemizde ilk defaEmet ilçemizde  kurduğumuz ve halkımızın büyük ilgi gösterdiği Engelsiz yaşam parkımızın ikincisini, 364 ailemizin ikamete başladığı 3. Etap toki konutlarımıza yapacağız.

 KAPALI PAZAR YERİ ; Çevre yolumuzun tamamlanmasına müteakip,arazi yapısı ve şehir merkezine yakınlığıda göz önünde bulundurularak, halkımızlada geniş katılımlı istişare toplantıları yapılarak Emet halkımızla yapım yeri için birlikte karar verecek ve kapalı Pazar yerimizi ilçemize kazandıracağız.

KADINLARIMIZA YENİ ATÖLYELER, 30 bayan üreticimzle başlayıp bugün 300 üyeye ulaşan,Kuruluşunda olduğu kadar üretim ve pazarlamasının her alanında destek verdiğimiz Emko yu büyütmeye kararlıyız. Sayılarının 2 katına çıkması adına mahalle çinicilik kursları açarken, tahsis ettiğimiz Osmanlı hamamı akası çini atölyemiz artık yetersiz kalıyor. Yeni inşa ettiğimiz kaynarca dükkanlarımızın altına, kadın girişimcilerimize tahsis ederek ,saıları hızla artan kadın girşimicilerimizin üretimlerini daha geniş mekanlarda  yapmalarına katkı sağlayacağız.Kadınlarımızı için çeşitli kültür ve tanıtım gezi organizasyonlarımızı sürdüreceğiz.

İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ , Emet’te ilk KOSGEB kursunu açarken Emet belediyemiz öncülüğünde girişimcilerimize destek kadar kalifiye eleman sayısını artırma, farklı iş alanlarında uzmanlaşmayı sağla adına alt yapısı hazır olan Emet belediyesi iş geliştirme merkezini hayata geçireceğiz. Kalifiy eleman, girişimci desteği, ve danışmanlık hizmeti verecek merkezimizle istihdama katkı sağlayacağız.

 

 • Yeni dönemde de “ Hoş geldin bebek, yalnız değilsiniz,erenaşı,hasta ve yaşlı vatandaşlara evlerinde temizlik hizmetleri,”gibi sosyal projelerimizle insanlarımızın doğumlarından ölümlerine yaşamlarının her alanında yanlarında olmaya devam edeceğiz.
 • 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ücretsiz hamamlarımıza gösteirlen yoğun ilgi üzerine gazilerimiz, ve engelli  vatandaşlarımız içinde kanunların öngördüğü oranda indirim veya ücretsiz hamamlarımızdan yararlanma imkanı sunulacak.
 • Emetbelediyespor bünyesinde  futbol,basketbol, voleybol branşlarında hizmet çocuklarımızın ve gençlerimizin sportif faaliyetlerde bulunmalrı için desteklerimizi artırarak sürdüreceğiz.
 • Emetimize 50 den fazla çocuk oyun parkı yaparken, birçok semttede bu parklara halkımız için spor aletleri  koyduk. Oyun ve spor park yapımlarımıza devam ederken, yapımı uygun mahallelerimizde mini mahalle spor kompleksleri yapacağız.
 • Belediyecilik hizmetlerinde e fatura sistemi, kent bilgi sistemi,yeni şehir içi ilan sistemi modernizasyonu sağlanacak.
 • Çevre yolumuzun tamamlanmasına müteakip, ilçe şehir giriş kapısı yanında, şehiriçi giriş ve çıkış düzenleme ve aydınlatma çalışmaları yapılacak.
 • Mezarlıklar bizim dönemimizde ücretsiz oldu. Halkımızın e acılı günlerinde  ücretsiz cenaze hizmetleri vermeye devam ederken, gasilhane yaparak halkımızın hizmetine sunacağız.
 • 3 Eylüllerde toplu sünnet ve kulak delme şölenleri,halk konserleri ve çeşitli aktivasyonları artırarak festival havasında kutlamalar yapılmaya devam edilecek.
 • Hükümet meydanına park yaparak halkımıza açtığımız gibi şehir içi, park bahçe  ve peyzaj çalışmalarımız devam edecek.
 • Sokak hayvanlarımız için ilk adımını  attığımızı barınak projemizi geliştirerek, sokak hayvanlarımız için veirlen veteriner hizmetlerini artırarak devam ettireceğiz.
 • Kocakıran bayrak tepede çalışmalar ve ağaçlandırmaların  tamamlanmasına müteakip, , Kocakıran kafe,yürüyüş ve bisiklet yolları projelerimizi hayata geçireceğiz.

 

ADAYLARIMIZ VE PROJELERİ YAZI DİZİMİZ SONA ERDİ… ERCAN KOLKU

 

Kaynak: - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar