BAŞKAN DOĞAN,BAŞKAN OLMAYA DEĞİL,HİZMETKAR OLMAYA GELDİK

Emet belediye başkanlığına seçilen Hüseyin Doğan, seçim zaferi konuşmasından birlik ve beraberlik mesajları verdi.

BAŞKAN DOĞAN,BAŞKAN OLMAYA DEĞİL,HİZMETKAR OLMAYA GELDİK Siyaset

Ak parti ilçe binasında sandık sonuçlarının gelmesi ile birlikte hareketli saatler yaşandı. Son 4 sandık kaldığında en yakın rakipleri Demokrat parti ile oy farkının 800’leri bulmaıs üzerine partiler kutlamalara başladı.

                Emet zafer meydanında toplanan halk ve partililer seçim zaferini kutladı.  Burada bir konuşma yapan Ak partiden belediye başkanlığı görevine seçilen Hüseyin Doğan, birlik beraberlik mesajları verdi.Doğan  1 Nisan’ın milat olması ve  siyasi kırgınlık ve dargınlıkların bir kenara bırakılarak Emete hizmet noktasında birleşilerek, Türkiyeye örnek oalcak bir birlik ve beraberlik sağlanmasını diledi.

                Başkan Doğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

                “Bu gecenin geleceğini seçim çalışmalarına başladığımız gün biliyorduk. Halkımızın bu geceyi beklediğini, Ak parti belediyeciliğini beklediğini biliyorduk. Bugün Gazi Emet kendine yakışanı yaptı,Emetine sahip çıktı.Biz Emete başkan olmaya değil, Emetin hizmetkarı olmaya geldik. Seçim çalışmalarına başlarken bir gün bile seçim kaygısı yaşamadık. Tek kaygımız 1 Nisandan sonra Emetimize ne yapabilirim oldu. Bu gün kazanan sadece Ak parti değildir, asıl kazanan Gazi Emettir.

Bizim yönetim anlayışımızda ayrışma yok,karşı görme yok.Birlik beraberik ve kardeşlik var. Yarından itibaren tüm Stk’larımızla, tüm siyasi partilerimizle, tüm Gazi Emetli halkımızla Emetimizi geleceğe birlikte hazırlayacağız inşallah.

Emetin Ak partimizi yalnız bırakmayacağına inancımız tamdı. Kampanyamız sürecinde birkaç provakatif olay dışında siyaseti tedirgin edici bir olay yaşamadık. Bundan dolayı tüm partilerimize ve aday arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra diğer adaylarımız, eski belediye başkanlarımızla birlikte Emeti birlikte yöneticeğiz. Emetimize bugüne kadar hizmet vermiş tüm belediye başkanalarımızdan ahrete  intikal edenlere Allahtan rahmet, sağ olanlara sağlık sıhhat dilerken, ilçemize verdikleri hizmetler için teşekkür ediyorum.

Bundan sonra yükümüz daha ağır. Sizler bize ve ekibimize güvendiğiniz destek verdiniz.Bizlerde güveni boşa çıkarmamak için gecemizi gündüzümüze katacak sizler için çalışacağız.

1 Nisan bir milat olsun.Her şey bir kenara bırakılsın.Geçmiş kapatılarak temiz bir sayfa açılsın.Ve hep birlikte hizmet türküsü söyleyelim.Siyasi kaygıları bir kenara, düşünceleri ideolojileri bir kenara,Emetide başımızın üzerine alıp birlikte hizmet etmeye çalışalım.

Devletimizin bekası için büyük önem arz eden 31 Mart seçimlerinde Cumhur ittifakına destek veren sayın Devlet bahçeliye  liderimiz Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğana ve ülkücü kardeşlerimizede şükranlarımızı sunuyuoruz. Aynı şekilde Ülkemiz için birlik beraberlik içrsinde destek veren Büyük birlik partimize ve alperenlerede teşekkür ediyoruz. Ve Cumhur ittifakına destek veren siz değerli Emet halkına saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Rabbime hamd ediyorum.Girdiğim tüm sınavlardan Allahın izniyle başarıyla çıktım.Halkımın önüne çıktığım ilk sınavdanda sizlerin sayesinde başarıyla çıktım.Rabbimden her zaman şunu diledim. Bize bir zafer  verdiğinde,  o zaferin coşkusuyla insanları ayırt etmeden, hizmet etmeyi nasip eyle. Zamanı geldiğinde görevi devredecek olduğumuzda aynı bugünkü gibi coşku ve gururla bizden sonra gelebilecek arkadaşlara görevi devretmeyi nasip eyle.Allah hiçbirimizi nefsinin eline düşürmesin.Hırsını makam mevki için kullanmasın.Ekibimizle birlikte bizlere hayırlı hizmetler etmeyi nasip etsin.Tüm siyasetçilere ve idarecilere görev devretmek güç gibi görünüyor.Ama değilmiki dünya 3 günlük?Salından kim tutacak,mezarına toprağı kim atacak? Birbirimizin düğünlerine de biz gelecek,birbirimizin mezarlarına da torprağı biz atacağız.Bugün milat olsun.Siyasette kırgınlığa,düşmanlığa son verelim. Birlikte Emete hizmet etmeyi ve birliğin nasıl sağlanacağını  tüm ülkeye gösterelim inşallah”dedi.

Başkan Doğan konuşmasında yola çıktıkları andan itibaren  gece günüdüz kendileri ile birlikte seçim çalışması yapan, yönetim kurululu üyelerine,meclis ve il genel meclisi adaylarına, parti gençlik ve kadın kolları yönetimlerine, ve kendilerine ve partilerine güven ve destek veren tüm halka teşekkür ederek konuşmalarını tamamladı.

Zafer meydanındaki seçim kutlamaları partililerden  oluşan uzun konvoy araçları ile şehirde tur atarak sona erdi.

 

 

 

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar