İSTİFA EDEN MUHTARA HALKTAN TAM YETKİ

Erik dalı krizi sonrası istifa eden Günlüce köyü muhtarı Adem İnan, büyük bir oy farkıyla yeniden muhtar seçildi.

İSTİFA EDEN MUHTARA HALKTAN TAM YETKİ Güncel

Emet ilçesinde yaşanan “Erik dalı” krizi sonrası istifa etmek zorunda kalan Emet Günlüce köyü muhtarı adayı Adem İnan 31 Mart’ta girdiği seçimleri farklı bir şekilde kazanarak yeniden muhtarlığa seçildi.

                Ülke gündemine gelen sembolik Cevizdere şehitliğindeki kurtuluş kutlamaları programında okul öğrencilerinin oynadığı folklör oyununda oynanan “Erik dalı” oyunu sosyal medyada tepki çekmişti..Törenlere katılan seyircilerden  bazılarının cep telefonu ile kaydettikleri görüntüler sosyal  medyada paylaşılmasın ardından olay  ülkede hızla yayılmıştı. Yazılı ve görsel basında sıkça işlenen  kriz nedeniyle Günlüce köyü muhtarı Adem İnan istifa etmişti.

                31 Mart seçimlerinde halktan gelen yoğun talep üzerine yeniden muhtarlığa aday olan Adem İnan  rakibinin 58 oy aldığı seçimde 662 oy alarak yeniden muhtarlığa seçildi.

                Halkın kendisine gösterdiği ilgiden memnun olduğunu belirten İnan;” Köyümüzde yaşanan talihsiz olay ülke gündemine yanlış aksettirilmişti. Sembolik şehitliğimizde öğrencilerimizin masum folklör gösterilerinin kullanılması ve konu üzerinden devlet ve hükümet büyüklerimizin yıpratılmasına engel olmak için görevimizden istifa etmiştik. Halkımızdan gelen yoğun talep üzerine yeniden hizmet için çıktığımız yolda, köy halkımızın teveccühleri ile yine bu kutsal göreve getirildik. Oy veren  vermeyen tüm köylülerimize teşekür ederken, köyümüz için çalışmalarımız aynı gayret ve şevkle devam edeceğimizi buranda kamuoyuna iletmek isterim “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar