YENİDEN REFAH PARTİSİ KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Emet Yeniden refah partisi ilçe kongresi yapılırken,başkanlığa Mehmet Sağlam seçildi.

YENİDEN REFAH PARTİSİ KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ Siyaset

Emet Yeniden refah partisi ilçe kongresi yapılırken,başkanlığa Mehmet Sağlam seçildi.

                Emet belediyesi çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen kongreye Yeiden refah partisi genel başkan yardımıcısı Ali Yüksel, Kütahya il başkanı Mustafa Yaman, Merkez ilçe başkanı Murat Çil, Tavşanlı İlçe başkanı Muhittin Aslan, Hisarcık ilçe başkanı Bayram Tosun, Simav İlçe başkanı Selçuk Kırmacı ve partililer katıldı.

                Ak partinin iktidara geldikten sonra çok güzel işler yaptığını,ancak eksik kalan yapılamayan, rahametli Erbakan hocanın ideallerini gerçekleştirme adına kurulan partilerinin hızla ülke genelinde teşkialtlandığını ifade eden genel başkan yardımcısı Yüksel şunları söyledi;

                “Rahmetli Erbakan hocamıza dini siyasete alet ediyorsun diyenlerin kendileri Kur’anı öpüp alınlarına koyuyorlardı. Ama içindekilerden bi haber olarak. Erbakan hocamız inandığı gibi yaşayan bir insanken, kendilerini göstermelik  Kur’an öpüp alna koymakla asıl dini kendi emellerine alet ediyorlardı.Siyonizmle mücadelede genel başkanımız Fatih Erbakan önderliğinde  partimizle birlikte mücadele etmeye ve rahmetli hocamızın ideallerini gerçekleştirmek için mücadeleye devam edeceğiz. “dedi.

                Kongrede konuşan Yeniden refah partisi Emet ilçe başkanı Mehmet Sağlam’da Milli görüş davasına hizmet etmenin herkese nasip olmayacağını beyanla;”Bu hak davanın başarısını ne bir dakika öne nede bir dakika geriye alamazsınız.Asıl mesele bu şerefli davada nasıl bir imtihan vereceğinizdir.Bizler Erbakan hocamızın yetiştirdiği dava erleri olarak Sultan Alpaslan’nı Anadolu kapılarını çtığı gibi,Fatihin İstanbulu fethettiği gibi durmayacak,dinlenmeyeceğiz.Allah’a sığınıp bütün zorlukları aşacağız.Siyonizmi mağlup edeceğiz”dedi.

                Yapılan kongrede başkan Mehmet Sağlam yönetiminde yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;” Zeynel Aşlama, Erhan Arıcı, Ahmet Hamdi Biçer, Mesut Vural, Yasin Ceylan, Murat Fatih Benli, Hikmet Özer, Mehmet Özkan,Emin Aşlama,Hasan Aşlama”

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar