EMNİYET TEŞKİLATIMIZIN 174. GURUR YILI

Türk polis teşkilatının kuruluşunun 174. yılnda Emette çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

EMNİYET TEŞKİLATIMIZIN 174. GURUR YILI Güncel

Emet ilçesinde Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıl dönümü ve şehitler için Emet Kaynarca Camiinde mevlit okutuldu ve ilçe merkezinde bulunan Gülten Dayıoğlu Anaokulu'nda öğrencilerle buluşuldu.

Camide okutulan Mevlit sonrası ve Anaokulu ziyaretinde Emniyet Müdürlüğüpersoneli tarafından meyve suyu ve kek ikramında bulunuldu.

Günün anlam ve önemi hakkında açıklamalarda bulunan Emet Emniyet Müdürü Gökhan Yıldırım, yaptığı açıklamada, "Türk Polis Teşkilatı ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveri ile gece gündüz demeden başarılı bir şekilde 174 yıldır çalışmaktadır." dedi.

Yıldırım, "10 Nisan polis günü, aziz milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Türk polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle, yaptığı hizmetler sonucunda, milletinin gönlünde haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.Teşkilat mensuplarına da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum. Emet Emniyet Müdürlüğü olarak bütün vatandaşlarımızın yanındayız, " ifadelerini kullandı.

Emet İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Yıldırım ve polis memurları Polis Haftası sebebiyle şehitlik ziyaretinde bulundu.

Şehit polislerin mezarı başında dua eden Emniyet Müdürü Gökhan Yıldırım ve Polis Memurları, şehit polislerin yanı sıra askerleri de unutmadı. Emniyet Müdürü Gökhan Yıldırım, beraberinde komiser ve polis memurları ile birlikte şehit askerlerin de kabirlerini ziyaret ederek dua ettiler

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar