İL GENEL MECLİSİNDE KOMİSYONLAR VE BAŞKAN SEÇİLDİ

İl genel meclisi ilk toplantısı yapılırken,Musa Yılmaz yeniden başkanlığa seçildi.

İL GENEL MECLİSİNDE KOMİSYONLAR VE BAŞKAN SEÇİLDİ Güncel

İl genel meclisi İlk toplantısı gerçekleşirken, Emet İl genel Meclisi üyelerinde Halil Mallı Altyapı jeotermal komisyonunda, İsmail Elmacı Araştırma AR-GE komisyonu başkan yardımcılığında görev aldı.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra  İl Genel Meclisiilk toplantısını Salı günü gerçekleştirdi. Toplantı meclisin en yaşlı üyesi olan Mustafa Şimşek Başkanlığında başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yapılan seçimler sonucunda boş çıkan 1 oy haricinde, tüm üyelerin oyunu (36) alan Musa Yılmaz üçüncü dönem İl Genel Meclisi Başkanı seçildi.

Seçimin ardından meclis üyelerine hitaben bir teşekkür konuşması yapan İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz;” Şahsıma göstermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bu çok büyük onur, sorumluluğumuzu ve çalışma azmimizi artıran bir görev, bundan sonrasında asla meclisimizde, bölgesel, ilçe bazlı veya kişisel bir çalışma değil geçen dönemde bunun temellerini atıp oluşturduğumuz gibi Kütahya merkezli Kütahya’nın hangi noktası olursa olsun önceliklerini öne alan bir çalışma yürüteceğiz. Ben buna meclisimize yeni gelen arkadaşlarımızın da katkı vereceğine yürekten inanıyorum. Meclisimiz üçte iki oranında yenilendi. Bu bizler için çok önemli tabi ki ilk dönemde her toplantımızda peyderpey işleyişimiz ve çalışmalarımız hakkında arkadaşlarımızı bilgilendireceğiz. Birbirimizin eksikliklerini tamamlayacağız. Ben çok ümitliyim Özel idaremiz Ülke genelindeki Özel İdareler içerisinde çok iyi noktada. Hizmet ağı, personel niteliği ve çalışma esasları bakımından çok ciddi bir kurumsallık oluşturduk. Bu vesile ile tekrar şahsıma gösterdiğiniz teveccüh den dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz’ın teşekkür konuşmasının ardından Başkan vekilliklerinin ve Meclis Katip üyeliklerinin seçimleri yapıldı. Yapılan seçimler sonrası Birinci Başkan Vekilliğine Ramazan Aydemir, İkinci Başkan Vekilliği görevine Kahraman Aktay, Meclis Katip Üyeliklerine ise Aynur Koçuk Mercan ve Ali Okumuş seçildiler.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar