EMET VE HİSARCIK GENÇLİK MERKEZLERİ BU YIL BAŞLAYACAK MI?

Etimaden işletmeleri genel müdürlüğünce Emet ve Hisarcık ilçelerine yapılmasına karar veri len Gençlik merkezileri yapımlarına bu sene başlanması bekleniyor.

EMET VE HİSARCIK GENÇLİK MERKEZLERİ BU YIL BAŞLAYACAK  MI? Güncel

Etimaden  işletmeleri genel müdürlüğünce Emet ve Hisarcık ilçelerine yapılmasına karar veri len Gençlik merkezileri yapımlarına bu sene başlanması bekleniyor.

            Eti Maden İşletmeleri Yönetim Kurulu ve Enerji Bakanlığınca  onaylanan  ihalesi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  tarafından yapılacka olan gençlik merkezleri 11 milyon tl’ye mal oalcakken, bu bütçe 13 milyon tl ye çıkarılmıştı.     

Enerji bakanı Fatih Dönmez’in Emet sülfirik asit fabrikası temel atma töreni münasebetiyle bulunduğu Emet ilçesinde de  13 milyon tl ayrılan gençlik merkezleri için 1.2 milyon tl’nin aktarıldığını bildirmesinin ardından bu yıl inşaatların başlayıp başlamayacağı kamuoyunca merakla bekleniyor.

Proje kapsamında Gençlik ve spor bakanlığı tip projeleri  kapsamında  Emet Hisarlık mevkiinde 3 bin 150 metre kare arsa alanı üzerinde 2.065 metrekaresi  kapalı gençlik merkezi yapılacak. Emet belediyesince imar düzenlemeleri yapılan ve ot bedelleri yatırılan Hisarlıktaki 10 dönüm arazi üzerine konuşlandırılacak gençlik merkezi içerisinde  resim, müzik, plastik sanatlar işliği, kütüphane, iki derslik, kapalı spor salonu, çok amaçlı kullanım için 500 kişilik tiyatro salonu konferans salonu ve kafeterya bulunacak.Aynı tip proje Hisarcık ilçemizdede uygulanacak.

Emet ve  Hisarcık Gençlik Merkezleri ile bölgedeki gençlerin serbest zamanlarını daha verimli kullanmalarını, bu sayede gençler başta kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları, Katıldıkları eğitim, etkinlik ve projeler sayesinde sosyalleşip arkadaşları, aileleri ve çevreleri ile daha barışık ve paylaşımcı olmalarına katkı sağlamanın hedeflendiği gençlik merkezi için dönemin Ak parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, dönemin Emet Ak parti ilçe başkanı Hüseyin Doğan, Hisarcık belediye başkanı Fatih Çalışkan veHisarcık Ak parti ile başkanı Ai Var   yoğun bir çalışma yürütmüşlerdi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar