EMET KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME GENEL KURULU YAPILDI

Emet Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2019 Yılı Nisan Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

EMET KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME GENEL KURULU YAPILDI Güncel

Emet Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2019 Yılı Nisan Ayı Olağan Genel Kurul ToplantısıYAPILDI.

        Emet Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısına Kaymakam Hasan ÇİÇEK, İl Genel Meclis Üyeleri Halil MALLI, İsmail ELMACI, İlçe Yazı İşleri Müdürü Hüsnü KABAR, Köylere Hizmet Götürme Birliği Saymanı Metin KOÇ ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

        Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam ÇİÇEK, “ Öncelikle hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum. İlçemizde son derece başarılı, huzurlu ve güven içerisinde bir seçim gerçekleştirdik. Ben bu vesileyle, seçim sürecinin sorunsuz, sıkıntısız bir şekilde yürütülmesi ve sonuçlandırılmasında, her daima bizim ve güvenlik güçlerimizin yanında yer alan ve özverili bir şekilde çalışan siz muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.

        Bu bir bayrak yarışı. Kimi muhtarımız görevine devam ediyor. Kimi muhtarımız da bu bayrağı devretmiş durumda. Görevinden ayrılmış olan muhtarlarımıza hizmetleri için teşekkür ediyorum. Muhtarlık görevine devam eden veya yeni seçilen muhtarlarımıza da kolaylıklar ve muvaffakiyetler diliyorum. Görevi devreden ve devralan İl Genel Meclis Üyelerimize de aynı dileklerde bulunuyorum.

        İlçemiz merkez ve köylerimizi sık sık ziyaret etmekteyiz. Böylelikle, başta muhtarlarımız olmak üzere, vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini yerinde dinliyor ve eksiklikleri yerinde tespit etme fırsatını buluyoruz. Emet Kaymakamlığı olarak amacımız, vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmektir. Sizler bizlerden ihtiyaçlarınıza yönelik talepte bulunun ve taleplerinizin takipçisi olun ki, bizlerde sizlerin taleplerinizin takipçisi olalım. Burada bitmesi gerekeni burada, il’ de bitmesi gerekeni de il’de bitirmeye gayret edelim.

        Özellikle ihtiyaç sahibi insanların tespit edilerek, ilgili kurumlara yönlendirilmesi ve yardımcı olunması konusunda bizim en büyük destekçimiz muhtarlarımızdır. Muhtarlarımızın diğer konularda da herhangi bir aksaklık oluştuğunda, bize veya ilgili kurumlarla irtibata geçmeleri o yerde yaşayan insanlarımız için faydalı olacaktır.

        Vatandaşımız en iyi, en kaliteli hizmeti her zaman hak etmektedir. Her dönem olduğu gibi, yapılan hizmetlerin daha da artması ve yerini bulması için, hep birlikte, elbirliği ile çok çalışacağız. " dedi.

        Kaymakam Hasan ÇİÇEK, konuşmalarını yaptıktan sonra, muhtarların, köy ve mahallelerinde yaşadıkları sorunları ve taleplerini dinledi. Sorunlara nasıl çözüm üretilebileceği yönünde karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

        Toplantı vesilesiyle, başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere, ilçemiz merkez ve köylerindeki yatırım çalışmaları, içme suyu, kanalizasyon, elektrik, meralar, ağaçlandırma, eğitim ve sağlık durumu ele alınarak, ihtiyaç ve sorunlar masaya yatırıldı.

        Toplantı sonunda köy ve mahalle muhtarları, Kaymakam Hasan ÇİÇEK’e vermiş oldukları değer ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar