KADIN DOĞUMCU VE İÇ HASTALIKLARI UZMANI KUR’ADA

86. Dönem devlet hizmet yükümlülüğü doktor atamalarında Emet Dr. Fazıl Doğan devlet hastanemize 1 Kadın doğum uzmanı1 iç hastalıkları uzmanı münhal kadrolarda yerini aldı.

KADIN DOĞUMCU VE İÇ HASTALIKLARI UZMANI KUR’ADA Güncel

86. Dönem devlet hizmet yükümlülüğü doktor atamalarında Emet Dr. Fazıl Doğan devlet hastanemize 1 Kadın doğum uzmanı1 iç hastalıkları uzmanı münhal kadrolarda yerini aldı.

                Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner,  ilçeye kazandırılan modern ve 2 komşu ilçe ile bölge hastanesi statüsünde görev veren Emet DR. Fazıl Doğan devlet hastanesinin uzman doktor kadrolarının tamamlanması için  veirlen yoğun mücadelelerin sonuç verdiğini beyanla;” 86. Dönem  devlet hizmet yükümlülüğü kuralarında 2 eksik kadromuz  daha kuraya dahil eidlmiştir. İlçemize hayırlı olsun “dedi.

                Başkan Ciner 30 Nisanda çekilecek  kur’a ile bölgede en çok eksikliği hissedilen Kadın doğum uzmanı ve İç hastalıkları uzmanlarının belirleneceğini beyanla;” Halen Emet Dr. Fazıl Doğan devlet hastanemizde  3 dişçi,1 dahiliye, 1 diyetisyen, 1 genel cerrahi 7 tanede pratisyen doktorumuz bulunuyor. Çocuk doktorumuz doğum izninde olup izni btince yeniden ilçemizdeki görevine başlayacak. 30 Nisandan sonra ise  Kadın doğum uzmanı ve iç hastalıkları uzmanlarımız görevlerine başlayacak.   İlçemiz ve bölge halkımızın sağlığı için   kadrolarımızın  boş kalmaması için sürekli çaba sarfediyoruz. Halkımızdan da  özellikle poliklinik sayısının artması konusunda randevu alma sistemini daha aktif kullanmalarını talep ediyoruz. Doktor kadrolarımızın açılmasındaki katkılarından  dolayı  Sağlık bakanımız sayın Fahrettin Koca’ya ,Sağlık bakan yardımcımız sayın Halil Erdemir’e,İl teşkilatımız ve Kütahya Milletvekillerimize, Sağlık bilimleri Üniversitesi rektörümüz sayın Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya, çalışmalarımıza destek veren Hisarcık ve Çavdarhisar teşkilatlarımıza bölgemiz halkları adına teşekkür ediyoruz” dedi.

                Bu arada Doğum izninde olan Çocuk doktoru Sare İlbay’ın ücretsiz izinde olduğu ve  yıl sonunda göreve başlayacağı öğrenildi. Çocuk doktorumuzunda göreve başlaması ile hastanemizde  uzman doktor eksiği kalmamış olacak.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar