EMET'TE BAĞIMLILIK MÜCADELE ETKİNLİĞİ

Emet ilçesinde lise öğrencileri tarafından bağımlılıkla mücadele etkinliği düzenlendi.

EMET'TE BAĞIMLILIK MÜCADELE ETKİNLİĞİ Güncel

Emet ilçesinde lise öğrencileri tarafından bağımlılıkla mücadele etkinliği düzenlendi.

Öğretmenevi bahçesinde oluşturulan bağımlılıkla mücadele tüneli, öğrencilerin ve öğretmenlerinin birbirinden ilginç projelerine sahne oldu. İlçe protokolünün eksiksiz katıldığı etkinliğe, Yeşilay ve Kızılay kurumları da destek verdi.

Bağımlılıkla mücadele tünelini ziyaret eden Emet Kaymakamı Hasan Çiçek ve protokol üyeleri birbirinden ilginç projoleri incelediler. Tünelin en ilgi çekici çalışması sigara paketleri ile yapılmış mezar ve yanında duran ayakları zincirli öğrenci oldu. Ayrıca stanta yerleştirilen şişelerin içinde bulunan, alkol bağımlılığının zararları konulu fotoğraflar büyük ilgi gördü.

Kaymakam çiçek tüm projeleri tek tek incelerken, bağımlılığın etkilerini azaltan sağlıklı beslenme, bağımlılığın zararlarını anlatan broşürler ve bağımlı olmamak için uğraşı kapsamında değerlendirilen resim bölümünü ilgiyle inceledi. Resim bölümünde kara kalemle Mustafa Kemal Atatürk'ün resmini yapan öğrenciye özel olarak teşekkür etti.

Bağımlılıkla mücadele etkinliği boyunca, Emet Öğretmenevi üst katında Kızılay görevlileri tarafından kan bağışı kampanyasına da yoğun katılım gerçekleştiYunus DAŞDEMİR

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar