YAŞ SORUNU VE SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

CHP Kütahya Milletvekili Kasap'tan Enerji bakanlığına işçi alım sonuçları ve yaş sınırı sorusu

YAŞ SORUNU VE SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Siyaset

Emet Bor İşletme Müdürlüğüne alınacak olan 60 kadrolu işçi için 680 kişinin mülakata girdiğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, bakanlığa önerge vererek sonuçların ne zaman açıklanacağını ve yaş sınırını sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap,Emet Bor İşletme Müdürlüğünde istihdam edilecek kişilerin mülakatlarıyla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in cevaplaması istemiyle bakanlığa soru önergesi verdi.

 Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı Emet Bor İşletme Müdürlüğünde 60 kadrolu işçi alımı için İŞKUR üzerinden  müracaatların alındığını ve 680 kişinin geçtiğimiz ay mülakata girdiğini hatırlatan Milletvekili Kasap, “Bugüne kadar sonuçlar açıklanmadığı gibi, müracaat ederken şartlarda olmayan 35 yaş sınırının getirilmiş olması da mülakata giren adaylar üzerinde mağduriyet yarattı. Bu bağlamda, istihdam edilecek kişilerin girmiş olduğu mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Müracaat ederken şartlarda olmayan 35 yaş sınırının getirilmiş olmasının nedeni nedir? Mülakata giren adayların mağduriyet yaşamamaları için müracaat ederken şartlarda olmayan 35 yaş sınırını kaldırmayı düşünüyor musunuz?” diye sorarak sürecin takipçisi olacağını belirtti.

Bu arada kamuoyunda özellikle kanunda olmamasına rağmen 35 yaş sınırı söylentileri rahatsızlık yarattı. Kamu kurumalrında yaş sınırı kalkarken Etimaden’in yaş sınırı koymasının kanunen mümükün olmadığı belirtilirken bu alımlarda ilk şartlar yayınlanırkende yaş sınırı belirtilmedi ifade ediliyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar