EMETBOR İŞÇİ ALIM SONUÇLARI AÇIKLANDI

Eti maden işletmeleri Emetbor işletmesine alınan 60 işçi sözlü mülakat sonuçları açıklandı.

EMETBOR İŞÇİ ALIM SONUÇLARI AÇIKLANDI Ekonomi

Eti maden işletmeleri Emetbor işletmesine alınan 60 işçi sözlü mülakat sonuçları açıklandı.

                6 ayrı branşta  60 süreli işçi için Ankarada yapılan mülakatlar sonrası işe girmeye hak kazanan 60 kişi ve yedek listeler yayınlandı.

                Maden yüksek okul mezunu 8, Kimya yüksek okul mezunu 6, Bilgisayar Yüksek okul mezunu 2, Lise metal işleri 15, Lise  Elektrik mezunu  4 ve lise kimya mezunu 25  olmak üzere toplam 60 kişi güvenlik soruşturmaları ve evraklarının tamamlanmasına müteakip işe başlayacak.

                Özellikle lise mezunları bölümünde  ilçede metal işleri mezunu olmaması nedeniyle bu bölüme alımlarda  ilçe dışından alımlar gözlemlenirken, genel alımlarda toplam işçi alım sayısının yaklaşık yüzde 65’i bölgeden girebildi.

                Metal işleri bölümlerinde çokça ilçe dışından gelecek olması işletme müdürlüğünce Tavşanlı ve Kütahya konulan işçi servislerini tekrar tartışmaya açtı. İşletmeye gerekli bölümlerde ilçede bölüm bulunmayışı da  eleştirilere neden olurken bu alımlarda 35 yaş üstü sınırı konulduğu iddialarıda tepkilere neden  oldu.

Başvuru sırasından 35 yaş şartı konmamasına rağmen alımlarda bu kriterin göz önünde bulundurulmasını haksızlık olarak değerlendiren bazı işe başvuran vatandaşlar, mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettiler.

Bölge özellikle çokça mezun bulunan kimya bölümünde işe alımlarda Emet,Hisarcık doğum ve ikamet şartı aranması kadar, alımların kura ile yapılmasını talep ediyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar