GAZİ EMET MÜZİK KOROMUZDAN HUZUREVİNDE MÜZİK ZİYAFETİ

Gazi Emet Anadolu lseis müzik korosu Kütahya huzur evinde yaşlı vatandaşlarımıza müzik ziyafeti sundu.

GAZİ EMET MÜZİK KOROMUZDAN HUZUREVİNDE MÜZİK ZİYAFETİ Güncel

Emet ilçesi Kaymakamlığının sosyal ve kültürel çalışmaları kapsamında, İlçemiz Gazi Emet Anadolu Lisesi Müzik Korosu, Kaymakamlık Proje Koordinasyon Birimi Başkanı Umut IŞIK, Gazi Emet Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Hüseyin ÖZBEYAZ, müzik öğretmenleri Nezih SÜRÜCÜOĞLU, Ekrem ÖNER, Erdi ZURNACI ve Saynur ALTUNTEN ile birlikte, Kütahya Huzurevini ziyaret ederek, burada kalan yaşlılara müzik ziyafeti verdiler.

        Ziyarete katılan öğretmenler ve öğrenciler, Kütahya Huzurevi Müdürü, görevlileri ve huzurevi sakinleri tarafından büyük bir sevgiyle karşılandı.

        Ellerindeki hediye paketleri ile huzurevinin kapısından içeri giren öğretmen ve öğrencilere sarılan huzurevi sakinleri, müzik korosunun söylediği birbirinden güzel şarkılara, sözle ve oyunla eşlik ederek, gönüllerince eğlendiler.

        Yaşlılarımızın ellerinden öperek, hâl ve hatırlarını soran, dualarını alan heyet, onlarla sıcak ve samimi bir sohbet gerçekleştirdiler.

        Ziyaret bitiminde Kütahya Huzurevi Müdürü, görevlileri ve sakinleri, kendilerini ziyaret eden heyete teşekkür ederek, memnuniyetlerini ifade ettiler.

        Ziyaretle ilgili bir açıklama yapan Kaymakam Hasan ÇİÇEK, “ Millet olarak büyüklere saygı duyma, onlara sahip çıkma ve sıkıntılarına koşma gibi değerlerimiz mevcuttur. Bu sahip olduğumuz değerlerin yeni kuşaklara aktarılması gerekmektedir. Çocuklarımızı, gençlerimizi, ne kadar çok değerlerimizle buluşturursak, büyüğe saygıyı, küçüğe sevgiyi daha da öğretmiş ve pekiştirmiş oluruz.

        Ömürlerinin büyük bir bölümünü vatanına ve milletine hizmet ederek geçiren ve kazandıkları hayat tecrübeleriyle bizlere yol gösteren büyüklerimiz, hayatlarının bu döneminde bekledikleri ilgi, şefkat ve huzuru fazlasıyla hak etmişlerdir.

        Çeşitli sebepler ve imkansızlıklar nedeniyle ailelerinden, evlatlarından ve yakınlarından gereken hizmeti göremeyen yaşlılarımıza Devletimiz sahip çıkarak en iyi koşullarda bakımlarını yapmaktadır. Huzurevleri bu anlamda büyük bir hizmet niteliğindedir.

        Tüm bu yapılan yardım ve hizmetlere rağmen, unutmamamız gerekir ki, her ne kadar devletimiz huzur evlerinde, kimsesiz ve yaşlılarımıza, yeterli derecede maddi ve manevi imkânları sunsa da, onların manevi olarak rahat edecekleri yegâne yerleri, evlatlarının, yakınlarının yanıdır.

        Bu gerçekten yola çıkarak, çocuklarımızı, gençlerimizi yaşlılarımızla buluşturmak, büyüklere olan hürmet ve merhamet duygularını geliştirmek istedik. Bu tür ziyaretlerimizi, geniş çaplı, sık sık yapmayı hedefliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar