ÇAVDARHİSAR YOLUNDA ÇALIŞMALAR TAM GAZ SÜRÜYOR

25 Mayıs 2015 tarihinde ihalesi yapılan 17 milyon 204 bin tl ye mal olacak 34.2 km lik Emet Çavdarhisar youlnda çalışmalar sürüyor.

ÇAVDARHİSAR YOLUNDA ÇALIŞMALAR TAM GAZ SÜRÜYOR Güncel

25 Mayıs 2015 tarihinde ihalesi yapılan ihale itirazları sebebiyle bir süre sıkıntı yaşanan Emet-Çavdarhisar yolunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Emet ilçemizi Kütahya’ya bağlayan ve yol güzergahında önemli kölyerimizin bulunduğu Çavdarhisar yolumuzda çalışmaların hızlı bir şekilde devam etmesi memnuniyet yaratıyor.

Tavşanlı yolunda yaşanan sıkınıtılar yanında Çavdarhisar yolunda da uzun süre Kamu ihale kurumuna itirazlar nedeniyle gecikçeler yaşanmıştı.

34.2 km uzunluğundaki Emet,Çavdarhisar yolunun yapımı için YER-TEK firması ile anlaşma imzalanmıştı.

KİK (Kamu İhale Kurumu) yapılan itirazları uzun bir süre incelemiş ve sonuçlandırılan Çavdarhisar yolunda  Sözleşmeye göre işin yapım süresi 650 gün olarak belirlenmişti.2x1 gidiş geliş olarak yapılacak olan yolun yapım maliyeti 17 milyon 204 bin lira olarak belirlenirken, çalışmaların bu şekilde devam etmesi halinde 2020 yılınd hizmete geçmesi bekleniyor.

Emet ilçesinde Tavşanlı-Çavdarhisar Simav yollarında çalışmalar için  başlamış olması er yada geç mutlaka tamamlanacağı yorumları yapılırken hiç başlamayan  Gediz yolu için ise ilçe siyasilerin ve bölge Milletvekillerinin aktif çalışma yapmaları talep ediliyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar