BOR OSB'NİN ALTINTAŞA YAPILMAK İSTENMESİNE TEPKİLER ATIYOR

Geçen sayımızda manşetten duyurduğumuz Bor ihtisas sanayinin Altıntaş Zafer OSB’nin bir bölümüne yapılması konusunda çalışma başlatılması haberlerimiz ilçede gündem konularının başında yer aldı.

BOR OSB'NİN ALTINTAŞA YAPILMAK İSTENMESİNE TEPKİLER ATIYOR Güncel

Geçen sayımızda manşetten duyurduğumuz Bor ihtisas sanayinin Altıntaş Zafer OSB’nin bir bölümüne yapılması konusunda çalışma başlatılması haberlerimiz  ilçede gündem  konularının başında yer aldı.

Partiler, stklar, vatandaşlar, bölgemizin kalkınması adına Emet Hisarcık arasına yapılması talep edilen Bor OSB’nin,neden Altıntaş’a yapılmak istenmesine anlam veremediklerini ifade ederken,bu konuda ilçede bir komsiyon kurulması talep ediliyor.

Kütahya’nın 4 büyük ilçesi olan Emet ilçesi ile Hisarcık ilçesine kurulması halinde bölgede gelişim ve istihdam alanında fayda sağlayacağı belirtinle Borosib2i sıkça Kütahya gündemine getiren yine iki ilçe olmuştu.

 Kütahya Belediyesi,Dumlupınar Üniversitesi,Kütahya sağlık bilimleri üniversitesi rektörlükleri,İl özel idaresi,ZEKA genel sekreterliği,Kütahya kamu kurum temsilcileri,Kamu işletme idarecileri,Ticaret ve sanayi oda başkanları,Kütahya,Tavşanlı,Gediz OSB büyük firma temsilcileri  katılımı ile il özel idaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen ekonomi toplantısında Bor ihtisas sanayinin Kütahya’ya kurulumu görüşüldü.

                Yeni kurulan Zafer OSB’nin konumu itibarı ile Emet bor işletmesi,Eskişehir Kırka işletmesine  yakınlığı,Havalimanı avantajı, itibarı ile zafer OSB'nin bir bölümünün Bor ihtisas OSB ye ayrılması için rapor hazırlanarak başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere ilgili bakanlıklara sunulması kararı alındı.

                Toplantıda ayrıca il genel meclisi,il özel idaresi,Emet bor işletmesi, Kütahya,Emet ve Hisarcık belediyeleri,Emet ve Hisarcık kaymakamlıkları, Zeka, Müsiad, vb üyelerden oluşacak bir komsiyon kurularak çalışma yapılması karara bağlanmıştı.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar