ENGELLİLER HAFTASINDA KAYMAKAMLIKTAN İFTAR

Emet Kaymakamlığınca, “ 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası “ nedeniyle engelli vatandaşlar ve aileleri onuruna iftar yemeği verildi.

ENGELLİLER HAFTASINDA KAYMAKAMLIKTAN İFTAR Güncel

Emet Kaymakamlığınca, “ 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası “ nedeniyle engelli vatandaşlar ve aileleri onuruna iftar yemeği verildi.

İftar yemeğine, Kaymakam Hasan ÇİÇEK ve Eşi Songül ÇİÇEK Emet Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN ve Eşi Kadriye DOĞAN Altı Nokta Körler Derneği Kütahya Şube Başkanı İsmail BARIŞ, Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice YAKAR, Sakatlar Derneği İlçe Temsilcisi Mustafa MUTLU, yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı.

İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Sakatlar Derneği Emet Temsilcisi Mustafa MUTLU, konuşmalarında ; “Sayın Kaymakamımızın Engelliler Haftası nedeniyle düzenlemiş olduğu iftar yemeğine hoş geldiniz. Bu mübarek Ramazan akşamında yemek vesilesiyle bizleri bir araya getiren, unutmayan, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. 5 yıldan beri Sakatlar Derneği olarak, engellilerimize hizmet etmeye ve engellilerimizin yanında olmaya gayret ediyoruz. Allah müsaade ettiği müddetçe de bu çalışmalarımız devam edecek. “ Dedi.

Sakatlar Derneği Emet Temsilcisi Mustafa MUTLU’ nun konuşmalarının ardından, bir konuşma yapan Emet Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN ; “Bu mübarek Ramazan akşamında sizlerle beraber olmaktan gurur ve mutluluk duymaktayım. Engelliler Haftasında engelli kardeşlerimizle bizleri bir araya getiren Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Emet Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir. Engelli olmanın bir engel olmadığı ilçe inşa etmek amacıyla belediye olarak biz üzerimize düşen bütün görevleri yerine getireceğiz inşâllah. Ramazanınız hayırlı olsun. Rabbim Kadir Gecesine huzur içerisinde ermeyi ve Bayrama kavuşmayı hepimize nasip eylesin. “ ifadelerini kullandı.

Emet Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN’ ın konuşmalarının ardından bir konuşma yapan Kaymakam Hasan ÇİÇEK, “ Öncelikle davetimize icabet eden engellilerimize ve ailelerine, Kütahya’dan teşrif eden Altı Nokta Körler Derneği ve Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle düzenlemiş olduğumuz yemek programının Ramazan ayına denk gelmesi ayrı bir güzellik taşımaktadır. Ramazan’da insanlar birbirlerine karşı daha bir sevgi ve saygı dolu olurlar. Daha merhametli ve hoşgörülüdürler. Dayanışmanın, yardımlaşmanın ve paylaşmanın en güzel örneklerini Ramazan ayında görürüz.

Bu mübarek ayın manevi atmosferine uygun olarak, siz değerli engelli kardeşlerimiz ve aileleriyle bir araya gelmekten büyük gurur ve mutluluk duymaktayım.

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının gündeme getirilmesi, bunlara çözüm üretilmesi ve tüm halkımızın bu konuda duyarlılığının artırılması bakımından büyük önem taşımaktadır. Şüphesiz ki engelli olmak kimsenin kendi tercihi değildir. Engelli yurttaşlarımızın sorunlarını ve yaşadıkları zorlukları daha iyi anlayabilmek için empati kurmamız ve bir gün bizim de engelli bir insan olabileceğimiz gerçeğini unutmamamız gerekir.

Devletimiz, engellilerimizin kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri, sosyal ve ekonomik hayata daha çok katılmalarını sağlamak için mevzuat düzenlemeleri yanında, program ve projeler ile de eğitim imkânlarından yeni istihdam olanakları oluşturmaya kadar geniş bir yelpazede çok önemli adımları hayata geçirmeye devam etmektedir.

Bu düzenlemeler, engelli vatandaşlarımızın spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına varana dek her alanda takdire şayan başarılara imza atmalarını sağlamıştır.

10-16 Mayıs Engelliler Haftasında hassasiyetimiz bir haftayla sınırlı değildir. Siz engelli vatandaşlarımızın engelsiz bir hayat yaşamaları için Emet Kaymakamlığı olarak üçyüzaltmışbeş gün yanınızda olduğumuzu belirtmek isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle ; başta sevgisizlik engelinin kalkıp, herkesin birbirini sevdiği, yaratılanın yaratandan ötürü sevildiği bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesini temenni eder, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın toplumda engellilik konusunda farkındalık oluşturması ve engellilerimizin sorunlarının çözümüne katkı sağlaması dileğiyle, tüm engelli vatandaşlarımız ve ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Kaymakam ÇİÇEK, engelli vatandaşların ve ailelerinin sorun ve taleplerini dinledi. Emet’ te görev yaptığı süre içerisinde engellilerimizin taleplerinin yeterli düzeyde olmadığını belirten ÇİÇEK, “ Emet Kaymakamlığı olarak kapımız sizlere her zaman açık. Bizzat gelerek veya telefonla, ya da bir yakınınızla ihtiyaçlarınızı bizlere ne kadar zamanında iletirseniz, bizler de sizlere o kadar mümkün mertebe, gecikmesiz hizmette bulunabiliriz. Gelemiyorsanız da haberimiz olsun, bizler size gelelim. Takdir edersiniz ki peyderpey ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Bütün amacımız hizmetlerimizi aksaklığa mahal vermeden, aralıksız yerine getirmektir. “ Dedi.

Altı Nokta Körler Derneği Kütahya Şube Başkanı İsmail BARIŞ ve Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice YAKAR da Kaymakam ÇİÇEK’ e davet ve yakın ilgilerinden dolayı ayrıca teşekkür ettiler.

Yemek programı, günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar