BAKAN KOCA’YLA KÜTAHYA VE İLÇELERİ SAĞLIK ZİRVESİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, şehrin ve ilçelerin sağlık alanında yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

BAKAN KOCA’YLA KÜTAHYA VE İLÇELERİ SAĞLIK ZİRVESİ Güncel

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, şehrin ve ilçelerin sağlık alanında yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Bazı branşlardaki doktor eksiğinin aciliyetinden bahseden Erbaş, şehir hastanesi konusunda da istişarelerde bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret etti. Bakan Koca’nın makamında gerçekleşen ziyarette Milletvekili Erbaş Kütahya’daki doktor ve ilçelerdeki hastanelerdeki ihtiyaçların giderilmesi ile Şehir Hastanesi konuşuldu.

‘HASTANELER ÇOKBÜYÜK FAKAT BOŞ’

Bakan Koca ile yaptığı görüşme ile ilgili bilgiler veren Milletvekili Ahmet Erbaş, “Uzun yıllar görev yapma imkanı bulduğum Sağlık Bakanlığında Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca ile bir araya geldik. Kütahya’mızın acil ihtiyacı olan cildiye, KBB, çocuk, medikal onkoloji, kadın doğum, göğüs hastalıkları, ortopedi dallarındaki doktor ihtiyacının giderilmesi konusunda talepte bulundum. Ayrıca ilçelerimizde yapılan, çok büyük fakat boş kalan hastanelerin eksiklerinin tamamlanması gerektiğini belirttim” dedi.

‘KANGRENE ÇÖZÜMÜRETİLMESİ GEREKİYOR’

Erbaş, “Hepsinden önemlisi de daha önce kamuoyuyla paylaşıp meclis kürsüsünden de belirttiğim, kangren haline gelen şehir hastanesine nasıl bir çözüm üretilmesi gerektiği konusunda farklı bir önerimi, yapım yeri olarak seçilen yere itirazımız saklı kalmak şartıyla kendisine ilettim” diye konuştu. Erbaş ziyaretin sonunda Bakan Koca’ya ünlü çini ustası Mehmet Gürsoy’un hazırladığı çini eseri takdim etti. 

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar