ŞEHRİMİZİ YAKTILAR SİZLERİDE YAKMASINLAR

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahyada başta Tavşanlı Emet yolu olmak üzere yarım kalan yolların tamamlanması konusuna dikkat çekti.

ŞEHRİMİZİ YAKTILAR SİZLERİDE YAKMASINLAR Siyaset

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) söz alan ve Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a seslenen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “İlimizdeki 3 battı çıktıyı planlayan, hesaplayan mühendisleri ve mühendislik diplomalarını kontrol edin. Bizim şehrimizi yaktılar, diğer şehirleri yakmasınlar” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) grubu adına Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) söz alan Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş önemli açıklamalarda bulundu. Bakanlara çağrıda bulunan Erbaş, Kütahya’nın sorunlarını bir kez daha Meclis kürsüsünden dile getirdi.

‘TÜM YARIM YOLLARIN

TAMAMLANMASINI BEKLİYORUZ’

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a seslenen Milletvekili Erbaş, “İlimizde 3 adet, diğer illerde de bol miktarda olduğunu bildiğimiz battı çıktılar var. Sayın Bakanım, geçmiş zaman oldu ama bu battı çıktıyı planlayan, hesaplayan mühendisleri lütfen kontrol edin, mühendislik diplomalarını kontrol edin. Bizim şehrimizi yaktılar, diğer şehirleri yakmasınlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Kütahya’ya geldiğinde, seçimlerde Kütahya’ya verdiği sözlerde olan, başta Tavşanlı, Emet olmak üzere tüm yarım kalan yollarımızın tamamlanmasını da bekliyoruz” dedi.

‘KANAYAN YARA ZAFER HAVALİMANI’

Kütahya olarak diğer kanayan bir yaranın da Zafer Havalimanı olduğunu belirten Erbaş, “Zafer Havalimanına yolcu garantisi vermişiz, maalesef anca yüzde 4’ünü doldurabiliyoruz. Uşak, Afyon ve Kütahya’nın kullandığı bu havalimanında çok az uçak seferi var. Bu üç ilimiz aynı zamanda da bol miktarda gurbetçiyi içinde barındırıyor. Özellikle yaz aylarında gurbetçi vatandaşlarımızın daha kolay şekilde bu üç ilimize ulaşması için Avrupa’ya ek seferler koyabiliriz. Zaten zarardan dolayı biz işletici firmaya para ödüyoruz; hiç olmazsa, o zararı uçaklara ödeyelim, vatandaşlarımız daha ucuz fiyatlarla kendi memleketlerine gelsinler” dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar