SİGARAYLA MÜCADELEDE DOKTOR ÇELİK’E PLAKET

Sigara ile mücadelede üstün gayretlerinden dolayı Dr. Osman Çelik'e plaket.

SİGARAYLA MÜCADELEDE  DOKTOR ÇELİK’E PLAKET Sağlık

Kaymakam Hasan ÇİÇEK, “ 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü “ kapsamında İlçemiz Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi Sigarayı Bırakma Polikliniğinde görevli Dr. Osman ÇELİK’ i üstün gayretlerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi ile ödüllendirdi.

Kaymakamlık Makamında gerçekleşen ödül takdiminde İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Fethiye GÜVEN’ de hazır bulundu.

Kaymakam Hasan ÇİÇEK,“ Tütün ve tütün ürünlerinin zararları hakkında toplum bilincini arttırmak, sigara ile oluşan önlenebilir hastalık ve ölümlere dikkat çekebilmek amacıyla " Dünya Tütünsüz Günü" kapsamında, İlçemiz Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi Sigarayı Bırakma Polikliniğinde görevli Dr. Osman ÇELİK’ e özverili çalışmalarından ve üstün gayretlerinden dolayı teşekkür plaketini takdim ediyorum.

Sigara, fiziksel, sosyal ve ekonomik bakımdan yıkıcı sonuçlara yol açan ciddi bir bağımlılıktır. Ülkemizde her yıl binlerce insanımızı sigaradan dolayı kaybediyoruz. Enteresan olan da, her yıl dünyada binlerce kişi sigara içtiği için değil, sigara dumanına maruz kaldığı için ölüyor. Bu sinsi tehlikeye karşı bütün vatandaşlarımızın, tüm insanlığın teyakkuz halinde olması gerekiyor.

Sigara içenlerin de sigara içmediği halde dumanına maruz kalanların da hayatlarını korumak mecburiyetindeyiz. Bunun için kamuoyunu bilinçlendirmek, insanları sigaranın zararları konusunda bilgi sahibi yapmak elbette önemli.

Ben bu konuda gayretli çalışmalarından ötürü başta Yeşilay'ımıza, İlçemiz Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi idareci ile görevlilerine, ayrıca emeği katkısı olan diğer görevlilerimize vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. “ İfadelerini kullandı.

Sigarayı Bırakma Polikliniğinde görevli Dr. Osman ÇELİK’ e de bir kez daha teşekkür eden ÇİÇEK, başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Ödül takdimine katılan İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Fethiye GÜVEN ve teşekkür plaketiyle ödüllendirilen Dr. Osman ÇELİK, Kaymakam Hasan ÇİÇEK’ e sağlık hizmetlerine vermiş oldukları değer ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar