65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZ HAMAM UYGULAMASI SONA ERDİ

Emet ilçesinde 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz belediye hamamları uygulamasında yeni düzenlemeye gidildi.

65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZ HAMAM UYGULAMASI SONA  ERDİ Güncel

Emet ilçesinde Belediye Meclisi tarafından 04.02.2019 tarihinde alınan kararla  65 yaş üstü vatandaşlara  belediye tarafından işletilen hamamlara girişte ücret alınmaması uygulaması, yeniden düzenlendi.

Belediyenin içerisinde bulunduğu ekonomik durum kadar yapılan  denetimlerde zarar eden işletmelerde bu tür uygulamaya gidilemeyeceği yönündeki raporlara istinaden belediye meclisi  son toplantısında yeni bir düzenlemeye gitti.

Emet belediye meclisi  başkan vekili İsmail Hakkı Kurt başkanlığında 10 Haziranda yapılan toplantıda bir önceki kararı iptal ederek 2022 sayılı 65 yaşını doldurmuş muhtaç,güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşlarına aylık bağlanması ilkelerini kapsayan vatandaşlardan ücret alınmamasını karara bağladı.Kanunen şehit ,gazi yakınlarına  uygulanmakta olan yüzde 50 indirim yanında, devletten yaşlılık ve yoksulluk maaşı alan vatandaşlar hamamlardan ücretsiz yararlanabilecek.

            Belediyede  Şubat ayında başlayan uygulama kapsamında yaklaşık 1000 kadar  65 yaş üstü vatandaş ücretsiz hamam giriş kartı almıştı. Emet belediye meclisinin 10 Haziran 2019 tarihinde oy çokluğu ile aldığı  karar  ile  bu uygulama sona ermiş oldu.
 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar