HALK ÜRETTİ, HALK SERGİLEDİ VİDEOLU

Emet ilçesinde Halk eğitim müdürlüğünce yıl boyunca öğrenciler tarafından hazırlanan eserler görücüye çıktı.

HALK ÜRETTİ, HALK SERGİLEDİ VİDEOLU Güncel

Emet  ilçesinde Halk eğitim müdürlüğünce yıl boyunca öğrenciler tarafından hazırlanan eserler görücüye çıktı.

Emet kaymakamı Hasan Çiçek ve eşleri Songül Çiçek,Emet belediye başkan V. İsmail Hakkı Kurt,Emet jandarma komutan V. Ahmet Adıyaman,Emet Emniyet müdür V. Erdem Metin  daire müdürleri ve vatandaşlar yıl sonu sergilerinin açılış programlarına katıldı.

Emet Halk eğitim müdürlüğünde düzenlenen açılış programı Tuncelide teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jan. Uz.Çvş Emre Üçkan ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunması ile başladı.Şehitlerimiz olması münasebetiyle açılış etkinliklerinde yer alan halk oyunları ve tekwando gösterileri iptal edildi.

Açılış konuşmasını yapan Emet Halk Eğitim Müdürü Süleyman Avcı bu sene açılan toplam 208 kursta 4911 kursiyerin eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldıklarını ifade etti. Avcı konuşmasında;”Bu ve buna benzer kurslar açmaktaki amacımız öğrencilerimizin Güzel sanatlar liselerine,fakültelerine,ve konservatuvarlara gidebilmeleri için destek amacı güdüyoruz. Dip dalga gibi onları harekete geçirmek,tercihlerine yeni alternatifler eklemek ve Emet ilçesinden tüm dünyaya kazandırılan dünyaca ünlü çocuk kitapları yazarımız Gülten Dayıoğlu gibi yeni  yetenekleri gençlerimizin keşfedilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz “dedi.

Daha sonra Kaymakam Hasan Çiçek ve protokol üyeleri hep birlikte sergi açılış kurdelesini kestiler. Kaymakam Çiçek ve beraberindeki heyet, dikiş nakış,trikotaj, fotoğraf,spor ve resim sergileri  gibi kursiyerlerin eserlerinden oluşan sergiyi gezdiler.

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, ve Emet belediye başkan vekili İsmail Hakkı Kurt  öğrencileri, ve Halk Eğitim Merkezi kursiyerler ve eğitmenlerini  tebrik ederek eğitim ve kurs yaşamlarında üstün başarılar dilediler.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar