EMET BELEDİYESİNDEN PEYZAJ ÇALIŞMALARI

Emet belediyesi şehrin muhtelif yerlerinde yaptığı çalışmalar ile bu sene yazı daha yeşil karşılamaya hazırlanıyor

EMET BELEDİYESİNDEN PEYZAJ ÇALIŞMALARI Güncel

Emet belediyesi şehrin muhtelif yerlerinde yaptığı çalışmalar ile bu sene yazı daha yeşil karşılamaya hazırlanıyor.  Peyzaj çalışmaları kapsamında ekiplerce bir taraftan mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirirken bir taraftan da ağaç dikmeyi sürdürülüyor.

                Bursa büyük şehir belediyesince Emet belediyesine gönderilen ıhlamur ağaçlarının  termalkent  mevkide bulunan belediye park ve spor yaşam alanlarına uzanan yol boyunca dikimleri gerçekleştirildi. Yine büyük şehirce gönderilen çınar ağaçları oyun parklarına dikilerek, çocuklarımızın gelecek yıllarda çınar gölgesinde oyun oynamalarının gerçekleşmesi hedefleniyor. Reflüjlerde ise büyükşehir belediyesinden temin edilen kurtbağrı bitkileri dikimleri gerçekleştiriliyor.

                Hedeflerinin her daim yeşil ve temiz bir şehir oluşturmak ve korumak olduğunu belirten Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan ;” Bursa büyük şehir belediyesinden gelen peyzaj mimarlarımızla şehrimizde dolaşarka hangi alanlarda ne tür çalışmalar yapılabilineceğini değerlendirmiştik. Ayırca önümüzdeki haftadabilindiği üzere peyzaj iamr ve şehircilik mimarlarımız gelerek şehrimizi keşfe ve geleceğe hazırlama çalışmalarımı sürecek. Bu kapsamnda büyük şehir belediyemizden temin edilen ıhlamur ve çınar ağaçlarımızın dikimlerini yapıyoruz. Amacımız şehrimizdeki oyun parklarımızda da çınar ağaçları dikerek, çınar ağaçları gölgesinde çocuklarımızın oynamasını,halkımızın  yeşilin huzuru ve gölgesind eparklarımızdan yararlanması temin etmek. Reflüjlerde ise   süs bitkisi ve çalı türü çalışmalar yürütülüyor.  Parklarda, ana arterler ve caddeler boyunca yan bantlara, yeşil alanlara, yamaçlara, kavşak ve göbeklere, refüjlere, çeşitli cins ve türlerdeki muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubu diken ekiplerimizle daha yeşil bir Emet için çalışmaya devam edeceğiz. “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar