EMET'TE YIL SONU KARNE DAĞITIM TÖRENİ

2018-2019 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Emet ilçesi okullarında karne heyecanı yaşandı.

EMET'TE  YIL SONU KARNE DAĞITIM TÖRENİ Eğitim

2018-2019 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle  Emet ilçesi  okullarında karne heyecanı yaşandı.

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek,Emet  3 Eylül İlkokulu 1/B sınıfı ve aynı binada bulunan Cevizdere Şehitleri İlkokulu 1/A sınıfında düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilerin karne heyecanlarına ortak oldu.

Törene, Kaymakam Hasan Çiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cöre, Okul Müdürü Mehmet Tavacı, Müdür Yardımcıları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kaymakam Çiçek, 3 Eylül İlkokulunda heyecanlarına ortak olduğu öğrencilere karnelerini dağıttı.

Kaymakam Çiçek, yapmış olduğu konuşmalarında, “ İlçemiz Emet’ te 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Başta Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere, okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, eğitim-öğretime katkıda bulunan velilerimize, okul aile birliklerine ve eğitim camiamıza teşekkür ediyorum. İnşâAllah bu başarıyı hep birlikte daha da ileriye taşımanın gayesinde ve gayretinde olacağız. “ Dedi.

Öğrencilerle yakından ilgilenen, oldukça neşeli sohbetler gerçekleştiren Çiçek, onlara tatilde ne yapacakları konusunda sorular yöneltti. Kültürel ve sportif aktiviteler yapmalarının ve bol bol kitap okumaları gerektiğinin altını çizen Çiçek, oyun oynamaya ve eğlenmeye de mutlaka zaman ayırmalarını istedi.

Velilere de seslenen Kaymakam Çiçek, “ Velisi olduğunuz öğrenciye her zaman destek olmanız gerekmektedir. Sizler okul-veli-öğrenci üçgeninde büyük önem taşıyorsunuz. Tatil dönemlerini en iyi şekilde geçirebilmeleri için, velisi olduğunuz öğrencilerimizle yakından ilgilenmeyi ihmal etmeyiniz. “ Dedi.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cöre ile birlikte İlçemiz Ashaboğlu Ortaokulunda ilk mezunlarını veren Özel Eğitim Sınıfında düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Kaymakam Çiçek, mezun olan öğrencilere karnelerini, mezuniyet belgelerini, öğrenci ailelerine de üstün özveri belgelerini takdim etti.

Okul Müdürü Mehmet Ali Özçelik ve özel eğitim öğretmenlerinden bilgiler alan Kaymakam Çiçek, öğrenci ve velilerin ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

Kaymakam Çiçek, yapmış olduğu konuşmalarında, “ Özel eğitim sınıflarının önemi ve gereği gerçekten de çok büyüktür. Burada eğitim gören öğrencilerimize her türlü imkanı seferber etmiş durumdayız. Her zaman onlarında yanında ve destekçileri olmaya büyük özen gösteriyoruz.

Özel eğitim gören öğrencilerimiz büyük azim ve gayret göstererek ortaokulu bitirdiler. Bu üstün başarıda, okul idaresi, öğretmenlerimiz ve ailelerin katkısı, fedakârlığı çok büyüktür. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Eminim ki öğrencilerimiz Lise eğitiminde de başarılı olacaktır. Kaymakamlık olarak özel eğitim gören öğrencilerimize ve ailelerine 24 saat kapımız açıktır. Başarılarınızın devamını dilerim" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar