BAŞKANLAR ANKARADAKİ GENEL KURULLARI EMET ADINA İYİ DEĞERLENDİRDİ

Türkiye Belediyeler birliği ve Enerji kentleri birliği genel kurllarına katılmak için Ankarada bulunan başkanlar, bir dizi ziyaretlerde bulundular.

BAŞKANLAR ANKARADAKİ GENEL KURULLARI EMET ADINA  İYİ DEĞERLENDİRDİ Güncel

Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan ve AK parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner, beraberlerinden belediye meclis üyesi Ramazan Sezer ile birlikte Ankarada düzenlenen belediyeler birliği ve enerji kentleri birliği genel kurullarına katıldılar.

                Türkiye belediyeler birliği ve Türkiye Enerji kentleri birliği genel kurullarını Kütahya Tavşanlı,Gediz, Simav, belediye başkanları ile birlikte katılan heyet  3 gün süren Ankara ziyaretlerinde başta iller bankası olmak üzere, çevre şehircilik bakanlığı,Kültür ve turizm bakanlığı,Etimden işletmeleri genel müdürlüğüne ziyaretler gerçekleştirdiler.

                Ziyaretler hakkında   bir açıklama yapan  Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan, mevcut projeler, projelere kaynak aratımı, hibe raç ve mali destekler gibi birçok konuda ilgili makamları ziyaret ettiklerini beyanla şunları söyledi;

                “ Ak parti ilçe başkanımız Süleyman Ciner ve meclis üyemiz Ramazan Sezer ile birlikte Ankaradaki genel kurulları en iyi şekilde değerlendirdik. Başta Cumhurbaşkanlığı yardımcımız sayın Fuat Oktay, Çevre ve şehircilik  bakanımız sayın Murat Kurum olma üzere büyükşehir belediye başkanlarımızlada istişare ve proje destek taleplerimizi iletme fırsatı bulduk. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yerel yönetimler genel müdürü sayın Turan KONAK,Kültür ve turizm Bakanlığı yatırım işleri genel müdür yardımcısı hemşehrimiz sayın Dr Zehra Gamgam,Çevre ve şehircilik Bakanlığı çevre yönetimi genel müdürümüz sayın Muhammed Selen,İller bankası genel müdürü Yusuf Büyük ve İller bankası genel müdür yardımcısı sayın Emrah Baydemir’i makamlarında ziyaret ettik.

Önümüzdeki dönemlerde su,kanalizasyon,yağmur kanalları,arıma tesisleri, su depoları yapımları kadar, Apart projeler ,Ges vb. çalışmalar içinde hibe destek ve kaynak oluşturma adına  çok olumlu geri dönüşler aldık. Çevre bakanlığımızdan ise hibe araçlar konusunda girişimlerimiz oldu. Memleketimi adına gerek komşu il büyükşehir belediyelerimiz,gerekse Ankarada ilgili bakanlık ve genel müdürlükler ile sürekli temas halindeyiz. Emetimizin gerek yer altı  modernizasyonu,gerekse yer üstü zengin kaynaklarının etkin kullanılarak ekonomik ve istihdam açısından katkı sağlaması adına yoğun bir çalışma içersindeyiz. Allahın izni ile Gazi Emetimizi geleceğe taşıyacak,halkımızın refah ve yaşam standartlarını yükseltecek çalışmalara hep birlikte imza atacağız “dedi.

                Bu arada başkan Doğan’a  iadei ziyaret için gittiği Eti maden  işletmeleri genel müdürü Serkan Keleşer tarafından işleme portresi hediye edildi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar