KÖYLERDE YAPILAN ÇALIŞMALAR YERİNDE TAKİP EDİLİYOR

Kaymakam Çiçek ve İl genel meclisi üyeleri köylerde yapılan çalışmaları yerinde takip ediyorlar.

KÖYLERDE YAPILAN ÇALIŞMALAR YERİNDE TAKİP EDİLİYOR Güncel

Köy ziyaretlerine devam eden Kaymakam Hasan Çiçek, İl Genel Meclis Üyeleri Halil Mallı,, İsmail Elmacı, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Hüsnü Kabar, Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen üyeleri Ali Osman Erdoğan, Mehmet Şenkal ile birlikte Konuş ve Subak Köyünü ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

İlçemiz Konuş Köyü düğün salonu inşaatı çalışmalarını ve köy konağını yerinde inceleyen Kaymakam Çiçekve beraberindeki heyet, Köy Muhtarı Ali Osman Erdoğan’ dan bilgiler aldı.

İncelemelr sonrası bir açıklama yapan Emet kaymakamı Hasan Çiçek ; “Bütün amacımız, köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızı  daha rahat ve daha huzurlu yaşatmak için, gereken imkanlara kavuşturmaktır. Konuş Köyümüzde olduğu gibi diğer köylerimizde de altyapı ve parke taşı çalışmaları büyük oranda tamamlanmıştır. Diğer sorunlar ise işbirliği içerisinde giderilmeye çalışılacaktır. " ifadelerini kullandı. 

Daha sonra Konuş ve Subak Köyü arasındaki ana yolda  devam etmekte olan menfez ve asfalt alt yapı çalışmalarını İl Genel Meclisi üyelerimiz Halil Mallı, İsmail Elmacı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen üyeleri ile yerinde inceleyen Kaymakam Çiçek, yapmış olduğu açıklamalarında ; “ İlçemiz Konuş ve Subak Köyü arasındaki ana yolda İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve İlçemiz Köylere Hizmet Götürme Birliği işbirliğince 2018 yılında başlanan yol yapım çalışması stabilizasyon noktasında 2019 yılında da devam etmektedir. 2019 yılı Mayıs ayında 3 km. bölüm için 8400 ton stabilize malzemesi çekilmiş, Haziran ayı itibarıyla da serme ve sıkıştırma çalışması yapılmıştır. Aynı güzergahta tamamlanan 21 metrelik menfezin de taş dolgusu bitirilmiş, sıkıştırma çalışması yapılmıştır. Bu yolun alt yapı çalışması tamamlanmış olup, asfaltlama çalışması bu yıl içinde tamamlanacaktır. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğimize, emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.“ ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar