GÖNCEK YOLU YAPIMI DEVAM EDİYOR

Basında da sıkça haberlere konu olan Emet Göncek köyünde yol çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

GÖNCEK YOLU  YAPIMI DEVAM EDİYOR Güncel

Emet ilçemize bağlı Göncek köyünün Yeniceköy ayrımından itibaren köye ulaşan 3 km lik kötü yolu sıkça basında gündeme gelmekteydi.

Özellikle eğitim zamanlarında köyden taşımalı Emet ve Yeniceköye  giden öğrenciler için yolun tehlikeli olduğuna dair sıkça yerel ve ve genel basında haberler yer almıştı.

İl özel idare tarafından programa alınan yolda çalışmalar sürerken, 3km’lik yolda işin yüzde 50’sinin tamamlandığı açıklandı.

Emet  Kaymakamı Hasan Çiçek,, İl Genel Meclis Üyeleri Halil Mallı, İsmail Elmacı, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Hüsnü Kabar, Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen üyeleri Ali Osman Erdoğan, Mehmet Şenkal  ile birlikte Göncek Köyünü ziyaret ederek, yol çalışmasını yerinde inceledi.

Yol çalışmalarını Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen üyeleri ile yerinde inceleyen Kaymakam Çiçek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek;

“İlçemiz Yenice Köyü yol ayrımı ile Göncek Köyü arasında bulunan 3 kilometrelik yolun aşırı virajlı ve eğimli olması nedeniyle İl Özel İdaremizce programa alınmış ve viraj kesme, eğim düzeltme çalışmaları başlatılarak yüzde 50’ si tamamlanmıştır.

Alt temel çalışması devam etmekte olan yolumuzun, onarım ve stabilize yapım işi 2019 yılında tamamlanacak olup, daha sonra asfalt programına alınacaktır. İl Valimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğimize, emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.“ ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar