ERBAŞ ; BÜROKRATLAR SİYASET YAPMASIN,HİZMET ETSİN

İl genel meclisi toplantısında konuşan Mhp Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş bürokratların siyaset dışında tutulması gerektiğini belirtti.

ERBAŞ ; BÜROKRATLAR SİYASET YAPMASIN,HİZMET ETSİN Siyaset

SİYASET SİYASİLERİN GÖREVİDİR
BÜROKRATLAR SİYASET YAPMASIN!
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen İl Genel Meclisi toplantısına katılan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş burada İl Genel Meclisi üyelerine seslendi. Erbaş, konuşmasında İl Genel Meclisi üyelerine, bürokratların kendileri üzerinden siyaset yapmasına izin vermemelerini istedi. MHP Milletvekili Erbaş ; “ Siyaset siyasilerin işidir. Hangi partiden olursa olsun, bir siyasinin yaptığı siyasetin başımızın üstünde yeri vardır. Ancak bunu bir bürokrat yaparsa karşısında oluruz. Eğer bir bürokrat kendi yöresinde siyaset düşünüyor ise devletin bütün imkânlarını gözü kapalı olarak kendi şahsı için kullanır. ”dedi.
BÜROKRATIN GÖREVİ DEVLETİNE HİZMET ETMEKTİR
Bir bürokratın görevinin sadece devletine hizmet etmek olduğunun altını çizen MHP Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ Maalesef bürokrat problemimiz vardır. Bu problemimizin adı “ Siyaset düşünen bürokratlar” dır.  En tehlikeli ve en kokulanacak konu budur. Eğer bir bürokrat kendi yöresinde siyaset düşünüyor ise devletin bütün imkânlarını gözü kapalı olarak kendi şahsı için kullanır. Çünkü onun artık amacı bellidir. Artık oturduğu koltuğu kendi amacına göre kullanır. Bu gibi bürokratlar içinizde olmuştur. Bundan sonrada olacaktır. Sizlerden ricam şudur. Sizler siyaset yapabilirsiniz hakkınızdır. İl Başkanları, ilçe başkanları, İl encümenleri, belediye encümenleri tabii ki siyaset yapacak, ama bürokrat yapmayacak, o yapınca yapılan bütün olumlu şeyler heba oluyor. Bürokratları sizin üzerinizden asla siyaset yaptırmayın arkadaşlar. Bürokratın sınırı ve çizgisi bellidir. O koltuğa Türkiye Cumhuriyeti adına oturtulmuştur. Görevi de Türkiye Cumhuriyetine hizmet etmektir. Hakkını savunmaktır.” Diye konuştu.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar