ATIK BARAJINDA MAHSUR KALAN KÖPEĞİ ZABITA KURTARDI

Etimaden İşletmeleri Emet bor işletmesi atık havuz inşaatında 10 gündür mahsur kalan köpek Emet belediyesi zabıta ekiplerinin çalışmaları ile kurtarıldı.

ATIK BARAJINDA MAHSUR KALAN KÖPEĞİ ZABITA KURTARDI Güncel

Etimaden İşletmeleri Emet bor işletmesi atık havuz inşaatında  10 gündür mahsur kalan köpek Emet belediyesi zabıta ekiplerinin çalışmaları ile kurtarıldı.

                İşletme içerisinde bulunan atık baraj inşaatına  giren köpek 10 gündür barajdan çıkarılamıyordu. Yükseklik nedeniyle köpeğinde çıkamadığı barajda İşçilerin her defasında çıkarmak için mücadele ettiği köpek kaçarak izini kaybettirirken, işçiler bir süre sıkça baraja yiyecek bırakmaya başladılar.

                Havaların ısınması ve nem oranının artması ile barajın köpeğin sağlığı için sakıncalı olacağını düşünen işçiler Emet belediyesi zabıta amirliğine durumu bildirdiler. Belediye zabıta ekipleri olay yerine gelerek, uzun süre köpeği arama ve barajdan çıkarma mücadelesi verdi.

                Geniş alanda ile köpeği yakalamak için mücadele veren zabıta ekipleri, daha sonra bayıltarak  köpeği yakaladılar. Ekiplerce gerekli kontrol ve bakımları yapılan  köpek, şantiye işçileri tarafından bakıldığı alanda doğal ortamına bırakıldı.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar