EMET HASTANESİNDE GENEL CERRAH KADROSU YİNE BOŞ KALDI

İlçemiz sağlık sisteminde yıllardır düzeltilemeyen atama şartnameleri nedeniyle sıkça mağduriyet yaşıyor.

EMET HASTANESİNDE GENEL CERRAH KADROSU YİNE BOŞ KALDI Sağlık

İlçemiz sağlık sisteminde yıllardır düzeltilemeyen atama şartnameleri nedeniyle sıkça mağduriyet yaşıyor. 15 Temmuz süreci öncesi Sağlık bakanlığı gündeminde olan,ancak daha sonra yaşanan olaylarla gündemden kalkan “Doktor ilk atama ve tayinlerinde enaz 3 yıl atandığı yerde görev yapma mecburiyeti “getirilmeyen sağlık sisteminde başta yandal sınavları olmak üzere,sıkça yaşana erken tayinler sıkıntı yaratıyor.

                Emet ilçesine atanmanda önce yandal sınavlarına giren Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet hastanesi genel cerrahı Kevser Uzunoğlu’da sınavı kazanınca bugün itibarı ile ilçemizden ayrılarak Ankaraya gitti. Emet Dr. Fazıl doğan devlet hastanesi Genel cerrah kadrosu yine açık kaldı.

                Geçmişten bugüne siyasi partilerimizin ve ilçe başkanlarımızın doktor atamalarında yaşadıkları sıkıntı kadar, vatandaşlarca sıkça mağdur duruma düşüyor. Emet gibi ilçeler zaten ülke geneli dar kontenjanlarda açtırdıkları ve ilçeye kazandırdıkları doktorları  çok çabuk kaybederek yeniden başa dönüyorlar.

                Halen Emet Dr. Fazıl Doğan devlet hastanemizde  3 dişçi,3  dahiliye, 1 diyetisyen, 1 genel cerrahi, 1 kadın doğum uzmanı,1 çocuk doktoru, 7 tanede pratisyen doktorumuz bulunan ve ameliyatlar için Anestezi uzmanı tayini beklenen hastanede Genel cerrahımızın ayrılması ile ameliyat yapılması beklentileride ötelendi.

Kadın doğum uzmanı bulunan hastanemizde ilçede doğum yapılabilmesi kadar, ameliyatlar yapılabilmesi içinde 88   dönem atamalarında 1 Genel cerrah 1 anestezi uzmanı ataması yapılması gerekiyor.

            Vatandaşlar ise Sağlıkta bu açmazın kanunla düzenlenmesine ve gelen doktorlara enaz 3 yıl görev yapma meburiyeti getirilmesini talep ediyorlar.

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar