EMET BELEDİYESİ PROJELERE DESTEK İÇİN İLLER BANKASINDA

Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan ve beraberindeki heyet Eskişehir İller bankası bölge müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi.

EMET BELEDİYESİ PROJELERE DESTEK İÇİN İLLER BANKASINDA Güncel

Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan Emet ilçesinde gerçekleştirilecek projelere kaynak yaratma, hayata geçirme, ve Sürdürülebilir kentler projesi kapsamında hibe destek ve kredi imkanlarından  yararlanma adına hazırlanan projeyi sunmak için Eskişehir İller bankası bölge müdürü Murat Karaçam’ı makamında ziyaret etti.

                Belediyeye ait Cevizdere şirketi müdürü Murat  Uyanık,Emet kaymakamlığı proje birimi koordinatörü  Umut Işık, Emet belediyesi su ve kanalizasyon işleri müdürü Selçuk Küpçü ile birlikte müdür Karaçam’ı ziyaret eden başkan Doğan, Emet ilçesinde ihale aşamasına gelen alt yapı çalışmaları, Emet göletinden ilçeye isale hattı, Ges projesinin hayata geçirilmesi ve sürdürülebilir kentsel projesi  konularında hazırlanan dosyaları sunarak talep ve görüşlerini ilettiler.

                Oldukça olumlu geçen görüşmelerin ardından bir açıklama yapan Belediye başkanı Hüseyin Doğan ilçede yapılacak her yatırımın, günü kurtarma değil,geleceği kucaklama adına iyi etüt edilerek, ve yararlanabilinecek kaynaklarda değerlendirilerek halka kazandırılmaya çalışıldığını beyanla şunları söyledi;

                “ Eskişehir iller bankası bölge müdürümüz sayın Murat Karaçam’ı makamlarında ziyaret ettik. Öncelikle kendilerine gösterdikleri ilgi alaka ve destek için  teşekkürlerimizi sunuyorum. Emet yeni içme suyu, kanalizasyon ve yağmur kanalları projelerimizin ihalesi, Emet göletinden şehrimize içme suyu temin edecek isale hattımız, Güneş enerjisi santrali kurulumu  konularında  gelinen aşamaları ve bundan sonra yapılacakları değerlendirdik. Ayrıca sürdürülebilir kentler projesi kapsamında ,yenilebilir enerji, sosyal yaşam alanları,kentsel ulaşımın kolaylaştırılması,şehir kültürü oluşturulması vb konulardan  oluşan Sürdürülebiler kentler programı projemizi kendilerine sunduk.  Bu konuda verilen destek ve hibeler kadar, kredileriden faydalanma adına taleplerimizi ilettik.  Emetimizin alt yapı çalışmalarına girerken, gelirlerini artırma ve üst yapılarını da günün modern şartlarında inşasını sağlamak adına tüm kaynakları ilçemiz adına etkin kullanma gayretindeyiz. Yaptık oldu anlayışı yerine  şehrin alt yapısı, mimarisi, sosyal yaşam alanları, kentsel ulaşım planlamaları ve etkin kaynak temini gibi konularda hem bilimsel hemde günümüz şartlarının bizlere sunduğu imkanları kullanma adına  yoğun çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar