KADIN KOOPRETİFLERİNE RESMİ KURUMLARDA DESTEK VERECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile Aile ve sosyal politikalar bakanlığınca Kadın kooperatiflerine destek ve geliştirme konulu toplantı Kütahya da Vali yardımcısı Mustafa Güney başkanlığında gerçekleştirildi.

KADIN KOOPRETİFLERİNE  RESMİ KURUMLARDA DESTEK VERECEK Ekonomi

Aile ve Sosyal politikalar bakanlığınca Türkiyede Kadın kooperatiflerine destek programı kaspamında Kütahyada bir toplantı gerçekleştirildi.Tarım bakanlığı,İş kur, Kosgeb, Zafer Kalkınma ajansınca organize edilen Kadın girişimcileri geliştirme toplantısı Kütahya Vali yardımıcısı Mustafa Güney başkanlığında gerçekleştirildi.

                Kütahya bölgesinde ilk kurulan Kadın girişim kooperatifi olan Emet Kadın girişimciler Koop. EMKO’nunda yer aldığı toplantıya, Emko başkanı  Şükriye Özdilekler, Emet Cevizdere şirketi müdürü Hasibe Altınok,Kütahya Üretken eller  başkanı Aylin Girgin Oğuz da katıldı.

                Toplantıda Emko’nun kuruluş  dönemini ve bugüne kadar yapılan çalışmalar aktarıldı.Emet belediyesi öncülüğünde kurulan kadın girişimcilik kooperatifimizin , bakanlığımızdan takdir almış, bölgede yeni kooperatifler kurulmasına önderlik etmiş bir kooperatif olduğu,  Belediyemizin desteleri ile kadınlarımıza ürünlerini üretme imkanı tanımak kadar, satış ve pazarlama konusundada lojistik destek sağlandığı ifade edildi. Belediye başkanı Hüseyin Doğan’ında destekleri ile halen her geçen gün sayısını artırarak yoluna devam eden Emet Kadın koop.nin  sadece Emet için değil,Kütahya bölgemizde kadınlarımızın kooparatifleşmesi ve hem ev ekonomilerine hemde ülke ekonomilerine katkı sağlaması adına önderlik etmenin mutluluğunu yaşandığı ifade edildi.

                Ayrıca Emet ilçesinde başta Emetbor işletmesi olmak üzere, resmi kurumların Emko dan alışverişlerinin kooperatifinin gelişmine sağlayacağı katkılar ifade edildi.Emet bor işletmesinin erişte,trhana vb. gıdalarını Emkodan alması, resmi kurumların çini fincan tabak vb hediyelerini yine Emkodan temin etmesinin  kooperatifin ekonomik anlamda gelişimi kadar, üye artımı iled ehızla büyüyeceği ifade edildi.

                  Katılımcıların kendi bünyelerinde kadın kooperatiflerine sunabilecekleri desteklerin görüşüldüğü toplantıda Vali yardımcısı  Mustafa Güney , Emet heyetine teşekkürlerini sunarken,  yapılan  çalışmaları takdir etti.

                 Emet ilçesinde Kadın kooperatiflerini dahada geliştirme , mali destek, etkin Pazar bulmak adına çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Cevizdere şirketi müdürü Hasibe Altınok, “ Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Aile ve sosyal politikalar bakanlığımızn organize ettiği  Kadın kooperatiflerimizi geliştirme ve destek konulu toplantımız Kütahyada düzenlenirken,gerçekleştirilen toplantı  kooperatifimiz adına oldukça olumlu geçti. Hükümetimiz kadın girişimcilerimize büyük önem ve destek veriyorlar. Vali yardımıcımız sayın Güney Kooperatiflerin gelişmesi ve varlıklarını sürdürebilmeleri adına gerekli destekleri vereceklerini ifade etikleri gibi toplantının 2. ‘sinin Emet ilçesinde yapmayı planladıklarını belirttiler.Belediye başkanımız Hüseyin Doğan’ında destekleri ile  Emet ilçemizde üretici kadınlarımızın sayısını artırma Hükümetimizin kooperatiflerimize sunduğu imkanlardan faydalanma adına, Emet kooperatifimizi  dahada büyütme adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar