EMET HUZUR’A KAVUŞACAKMI?

Emet Huzurevi yapımında dernek yönetimince proje tamamlanarak Emet belediyesine teslim edildi.

EMET HUZUR’A KAVUŞACAKMI? Yaşam

İlçenin uzun süre özlemi olan ve bu alanda yapılan çalışmaların kaplumbağa hızında ilerlediği Emet Huzurevi yapımında  dernek yönetimince proje tamamlanarak Emet belediyesine teslim edildi.

                Emet Emirahmet mevkiinde 700 m2 arsa üzerinde  3500 m2  kapalı alan  olarak  konuşlandırılması planlanlan, 2 şer kişilik odalarda 90 kişinin barınmasını hedefleyen Emet huzurevinin tamamlanan projesi Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan’a teslim edildi.

            Emet Huzurevi yaptırma derneği başkanı Ruhi Kınık,projenin imarda onaylanmasının ardından hemen yapımına başlanacağını ifade ederken,vatandaşların huzurevi yapımına destek vermeleri için yardım hesapları açıldı. Başkan Kınık, Emette ikamet eden veya ilçe dışında ikamet eden Emetliler kadar her vatandaşımızın huzurevi yapımına destek verebileceklerini belirterek, Emet Ziraat bankasında açılan dernek bağış hesabına bağışları beklediklerini ifade etti.

            Belediye başkanı Hüseyin Doğan, hayatın bin türlü hali olduğunu beyanla, yalnız kalan vatandaşlarımızın huzurevi bünyesinde hayatlarının son demlerini rahat yaşayabilmeleri adına önemli bir çalışma olduğunu beyanla;” Yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımızın düzenli bakımları,sağlık kontrollerinin yapılması, hayatı paylaşacak yeni dostlar edinmesi,kısaca ömrünün son demlerini huzurlu yaşamaları adına önemli bir boşluğu dolduran kurumlarımızdandır Huzurevleri.. Sosyal donatı, çevre düzenlemesi kadar, belediyemizce üzerimize düşecek her türlü desteği vermeye hazır olduğumuz Emet Huzurevi yapımımıza halkımızında destek vererek sahip çıkacaklarına inancımız tamdır. Meclisimizce de proje değerlendirilerek gerkeli imar düzenlemeleri konusunda gerekli destek verilecektir. Bu kutsal  hizmette görev alan,emek veren  herkese şükranlarımızı sunarken, tekrar vatandaşlarımızı bu anlamlı çalışmaya destek vermeye davet ediyorum “dedi.

Emet Huzurevi yaptırma derneği banka hesap numarası 

Emet Ziraat Bankası 02822592189725001

iban TR 4900010002822592189725001

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar