BAŞKAN DOĞAN’DAN İŞ KUR VE SGK’YA ZİYARET

Belediye başkanı Hüseyin Doğan personel istihdamı, Toplum yararına hizmet programlarından Emet belediyesi olarak daha etkin faydalanma adına Kütahya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

BAŞKAN DOĞAN’DAN İŞ KUR VE SGK’YA ZİYARET Ekonomi

Belediye başkanı Hüseyin Doğan personel istihdamı, Toplum yararına hizmet programlarından Emet belediyesi olarak daha etkin  faydalanma adına Kütahya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

            Başkan Doğan çalışmalar kapsamında Kütahya SGK il müdürü İsmail Sayar ve Kütahya İşkur il müdürü Kamil Uçar’ı makamlarında ziyaret etti. Belediyenin personel durumu, planlanan  projeler,TYP programlarının belediyeye katkıları, talepleri vb. konular hakkında müdürler ile fikir alışverişinde bulunan BaşkaN Doğan, il müdürlerine birer çini tabakta takdim etti.

            Emet belediyesinin toplam bütçe içerisinde personel giderlerinin yüzde 48 olduğunu, yeni bir işçi alımı içinse bu oranın kanunen yüzde 40’ın altına düşmesi gerketiğini ifade eden Belediye başkanı Hüseyin Doğan;” Emet belediyesinin personel giderleri mevcut bütçe içerisinde  yüksek rakamlara tekamül etmektedir. Ayrıca yeni bir  taşeron işçi alımı içinse kanunun öngördüğü yüzde 40’ın  Altlarına düşmesi gerekmektedir. Kanunen Emet belediyesi memur almak içinse  bu rakamın yüzde 30’un altına düşmesi gerekiyor.Bizlerde Emet belediyesi olarak gerek belediyemizin asli vazifeleri,gerekse hayata geçirmeyi düşündüğümüz projeler için mevcut personelimiz yanında  Toplum yararına hizmet programlarımızdna daha fazla sayıda istihdam sağlamak adına bir dizi çalışma yürütüyoruz. Bu konuda il müdürlerimizle oldukça faydlaı geçen ziyaretler gerçekleştirdik. Kendilerine ilgi ve alakaları için teşekkür ediyorum.”dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar