EMKO GENEL KURULU YAPILDI

Emet Kadın girişimciler kooperatifi EMKO’nun olağanüstü kongresi gerçekleştirilirken, başkanlığa Neslihan Türe getirildi.

EMKO GENEL KURULU YAPILDI Ekonomi

Emet Kadın girişimciler kooperatifi EMKO’nunu olağanüstü kongresi gerçekleştirilirken, başkanlığa Neslihan Türe getirildi.

         Başta çini üretimi, tarhana,erişte  gibi gıda üretimi, nakış,dikiş vb. elişi ürünleri yapan kadın girişimcileri bir araya getiren Emko genel kurulu yapıldı.

         Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan’ında katıldığı genel kurulda Emko 1. Başkanlığına Neslihan  Türe, getirilirken Başkanlığa Ayşe Ulusoy ve Ayşe Ciner yardımcılıklara getirildi.

         Genel kurulda konuşan Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan her platformda dile getirdikleri üzere, kadın girişimcilerimizin üreterek  evlerine ekonomik katkı sağladıkları gibi,ilçe tanıtım ve temsilindede önemli katkılar sağladıklarını beyanla;” Emko’nun dahada büyümesi, kendi ayakları üzerinde durabilmesi adına desteklerimizi sürdürüyoruz. Bakanlığımızın talimatları ile kamu kurum ve kuruluşlarımız, kurumları bünyesinde hediyelik, ve gıda tüketiminde yüzde 51 oranında kooperatiflerden alım yapabilecekler. Emet ilçemizde bulunan kurumalarımızında gerek yöresel ürün,gerekse, hediye çini,fincan vb. ürünleri kadın kooperatifimizden temin etme konusunda gerekli hassasiyeti göstereceklerine inancımız tamdır. Yeni seçilen yönetime görevlerinde başarılar diliyorum “dedi.

        

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar