EMET BELEDİYESİ OSMANLI HAMAMI MODERNİZE EDİLDİ

İşletmeciliği Emet belediyesince gerçekleştirilen Osmanlı hamamında bakım onarım ve tamirat çalışmaları tamamlanarak hizmete açıldı.

EMET BELEDİYESİ OSMANLI HAMAMI MODERNİZE EDİLDİ Sağlık

Emet Belediyesi tarafından ilçe merkezinde bulunan Osmanlı Hamamı’nda tadilat bakım onarım çalışmalarının tamamlanarak tekrar hizmete açıldı.

Emet belediyesince Kaynarca hamamlarında bakım onarım çalışmalarının ardından Osmanlı hamamınında  bakımları tamamlanarak hizmete sunuldu.  Hamam içerisinde göbek taşı odalarınınmermerleri değiştirildi. Hamam içi mobilya ve tezgahlar yenilenirken,5 adet tuvaletin 2 si alafranga tuvalete dönüştürüldü. Ahşap tuvalet kabinleri penle değiştirildi.Osmanlı hamamı havuzunda kenarlardan akan suların tamamı havuza akan aslanağzına verildi. Gerekli boya badana vb. çalışmalarının da tamamlandığı hamamda hijyen havuzları da yenilendi.

 Şifalı kaplıcalarından halkın etkin vemodern bir şekilde yararlanması adına çalışmalar yaptıklarını ifade eden Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan;

''Şifa kaynağı Osmanlı Hamamı'nda başlattığımız çalışmayı yaklaşık 20 günde  bitirerek tekrar halkımızın kullanımlarına sunduk. Kaplıcalarımızın  suyu sülfat, bikarbonat, kalsiyum ve magnezyum içeriyor ve 43-56 derece sıcaklığa sahip. Suyun mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşları, kadın hastalıkları ve ağrılı hastalıklara iyi geldiği biliniyor. Birçok cilt rahatsızlığı ve romatizmal hastalıklarada şifa kaynağı Osmanlı hamamımız modern bir görüntüye kavuşturuldu ve hizmete tekrar açıldı. Şimdi ise Osmanlı hamamı sınırlarında bulunan özel banyolarımızı  tadilata alacağız.Banyolarımızdada  bazı odaların mermerleri değiştirilirken tüm tuvaletler modernize edilecek. Belediye olarak, vatandaşlarımızın şifalı kaplıcalarımızdan en iyi şekilde yararlanması için çalışmalarımız devam ediyor'' diye konuştu.

Emet belediyesine ait Osmanlı Hamamı haftanın 4 günü erkeklere,3 günü kadınlara hizmet veriyor. Emet Osmanlı hamamı Pazar,pazartesi,Salı,Çarşamba günleri tam gün erkeklere, Perşembe,Cuma,Cumartesi günü tam gün kadınlara hizmet verirken; Kaynarca hamamı ise Pazar,Pazartesi,Salı,Çarşamba kadınlara, Perşembe, Cuma, Cumartesi Erkeklere tam gün hizmet veriyor.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar