EMET VE HİSARCIKTA NAKLİYECİ ESNAF AYAKTA

Emet Taşıyıcılar kooperatifine üye 300,Hisarcık Taşıyıcılar kooperatifine üye 250 olmak üzere toplamda 550 nakliyeci EKMEK davası için bir araya geldi.

EMET VE HİSARCIKTA NAKLİYECİ ESNAF AYAKTA Ekonomi

Emet Taşıyıcılar kooperatifine üye 300,Hisarcık Taşıyıcılar kooperatifine üye 250 olmak üzere toplamda  550 nakliyeci EKMEK davası için bir araya geldi.

                Emet Etibor işletmesinin Emirler dökme yükler  nakliye işini  Ankarada yapılan ihalede bir başka firmaya vermesi her iki ilçede de büyük tepkilere yol açtı.1958’den bu yana Emet ve Hisarcık ilçelerinde bor madenlerinin nakliye işini gerçekleştiren ve her iki ilçedede nakliyecilikten geçimini sağlayan 100 lerce aile olayı protesto için  Emet’te biraraya geldiler.

Kredi borçlanmalarını tamamıyla bor nakliye işine göre yapan kamyoncu esnafımız ve bu borçlara kefil olan yüzlerce Emetli ve Hisarcıklı vatandaşların ekonomik ve sosyal anlamda zarar görecekleir ifade edildi.

                “Yaptığınız ihale, bizleri koydu ne hale,”Kanser bize,Kaymak size” Bor bizim,fabrika bizim,işte bizim””Arsenik zehir bizimse, işte bizim” dövizleri ile olayı protesto eden kamyoncular 8. Ayda yapılacka ihaledede bölge kamyoncu esnafının sesine kulak veirlmesini talep ettiler. Daha sonra kamyon ve tırları ile fabrika önünde konvoy yaptılar.Emet’tebulunuan borik asit tesisleri önüde konvoy yaparak seslerini yetkililere duyurmaya çalışana kamyoncu esnaflarımız daha sonra olaysız bir şekilde dağıldılar.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar