MECLİS’TE KÜTAHYA DÜELLOSU: KASAP İLE TAN KARŞI KARŞIYA!

AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan ve CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Kütahya’nın sorunları için Meclis Genel Kurulu’nda tartıştı.

MECLİS’TE KÜTAHYA DÜELLOSU: KASAP İLE TAN KARŞI KARŞIYA! Siyaset

Tan, “Kütahya’nın yol sorunu olmadığını” söylerken Kasap ise, “Kütahya’nın şehir bağlantı yolları, ilçe bağlantı yolları ve köy yollarının yapılmadığını ve sorunların devam ettiğini belirterek AKP Milletvekili Ahmet Tan’ı, Kütahya’nın Karbasan yoluna, Şeyhler yoluna, Sırören köyüne gitmesini önerdi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi dün Kütahyalı vekillerin tartışmasına sahne oldu. Meclis oturumunda söz alan AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, CHP Kütahya Milletvekili, Ali Fazıl Kasap’ın, “siyanür kullanımı ve doğa tahribatı gerekçesiyle Murat Dağı'nda işletme kurulmasına karşı çıktığını ancak yerel seçim sürecinde otuz yıldır açık ocak işletmeciliği yapan ve gümüşün işlenmesinde siyanür kullanan gümüş fabrikasının önünde burası kapanmasın, çalışmasına devam etsin diye beyanatlar verdiğini” dile getirerek eleştirdi.

Tan, ayrıca, “Emet'te sülfürik asit fabrikası için geçen yıl “bu fabrika yapılmayacak, AK Partililer sizi kandırıyor." ifadesini kullanan Ali Fazıl Kasap’ı kastederek yapımı devam eden sülfürik asit fabrikasının temelleri, duvarları, Emet ve Hisarcık halkı yalanlıyor, yarın da orada çalışacak hemşehrilerimiz yalanlayacak” dedi. 

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan’ın kendisine yönelttiği eleştirilere Meclis Genel Kurulu’ndan cevap vererek şöyle dedi:

“Öncelikle Kütahya’daki gümüş fabrikasında gerçekleştirdiğimiz eylem işçilerin özlük hakları lağvedilerek, işsiz bırakılmalarının ve haklarını alamadan işten çıkarılmasının önüne geçmek ve mağdur olan işçilerin hak ettikleri özlük haklarını almaları içindi. Ayrıca Kütahya bor madeni yönünden dünya rezervinin yüzde 70'ini haiz olan bir ilimiz. Yerel seçim öncesi Kütahya'ya bor karbür fabrikası yapılacak diye bizzat dönemin Enerji Bakanı Berat Albayrak söz verilmişti ancak Bor karbür fabrikasının temeli Balıkesir'de atıldı! AKP Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Kütahya’nın yol sorunu olmadığını, yerel seçim sürecinde ETİ Gümüş işçilerin haklarını savunmamızı, Murat Dağındaki siyanürle altın madeni çıkarılmasıyla ilişkilendirerek olayları çarpıtmış ve Kütahyamız ile ilgili yanıltıcı bilgiler vermiştir. Kimsenin Kütahyalı hemşehrilerimizi kandırmaya hakkı yoktur! AKP Kütahya Milletvekillerini Kütahya’nın sorunlarına eğilmeye ve sorunların çözümü için çalışamaya davet ediyorum.” 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar