VALİ TORAMAN;SİZİN DERDİNİZ BİZİM DERDİMİZ

Kütahya Valisi Ömer Toraman Kütahya ilçelerinde mevcut çalışmalar ve sorunların yerinde tespiti adına başlattığı ilçe gezilerine Emet ilçesinden başladı. Emet ilçesinde mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Vali Toraman talepleri tek tek dinleyerek ilgili birimlere çözümleri adına direktifler verdi.

VALİ TORAMAN;SİZİN DERDİNİZ BİZİM DERDİMİZ Güncel

Kütahya Valisi Ömer Toraman Emet termal resorta Emeti hatun salonunda Emet mahalle ve köy muhtarları  ile, daire müdürleri ile bir araya geldi.

                Seçimlerin bir demokrasi bayramı olduğunu belirten Vali Toraman, Kütahya geneli yerel seçimlerinde oldukça seviyeli ve olgun bir seçim geçirdiklerini, bunda da adayların etkin rol oynadığını belirtti. Toraman, halka hizmet noktasında, halka en yakın kişilerin muhtarlar olduğunu beyanla; “ Mahallelerde mahalle muhtarlarımız, köylerimizde köy muhtarlarımız halkımıza en yakın seçilmiş vatandaşlarımızdır. Yaptıkları görevler nedeniylede muhtarlarımız birer devlet memuru,kamu görevlisidir. Sorunları bizlere aktarmak kadar,çözüm noktasındada en büyük yardımcılarımızdır. Seçimlerin ardından tüm ilçelerimizi ziyaret ederek sizlerle bir araya gelmek,sorunlarıbizzat sizlerden öğrenmek istedik. İlçe ziyaretlerimize Emet ilçemizden başlarken, buradan Hisarcık ilçemize geçeceğiz. Gezilerimiz tüm Kütahya ilçeleri ile devam edecek.” Dedi.

                 Köy ve mahalle muhtarlarından söz isteyenleri tek tek dinleyen ve notlar alarak, toplantıya katılan İl özel  idaresi genel sekreteri, Murat Koyak, Türk Telekom müdürü Fatih Özgül, dende bilgiler alarak ,  muhtarları bilgilendirdi.

                Vali Toraman;” Muhtarlarımızın görevi Kendilerini seçen köy ve mahalle halkının talep ve isteklerini varsa şikayetlerini ilk elden müşahede edip ilgili mercilere ulaştırmak. Bunun için Köy muhtarlarımız Garnizon Komutanları ile, Mahalle muhtarlarımız ise Polis karakolları ile sürekli istişare içerisinde olmalıdır. İdare olarak da bu durumdan istifade ederek sizlerden aldığımız bilgiler çerçevesinde eksiklik ya da ilave talep varsa bunları el birliğiyle gidermeye gayret göstereceğiz. İkinci bir vazifeleri de Cumhurbaşkanlığımızın, Bakanlıklarımızın, bizlerin almış olduğu kararları vatandaşlarımıza duyurulması. Kanunların, nizamların uygulanmasında, vatandaşın bu konuda uyarılmasında da vazifeleriniz var.”dedi.

                Köy muhtarlarımız köylerinde yaşanan alt yapı sorunları,içme suyu, Telekom sıkıntıları, çöp toplamada yaşanan aksaklıklar, tarla arazilerinde yol açılması,elektirik arızaları,asfaltlama çalışmaları gibi konularda sorunlarını iletirken, yardım ve destek istediler.          

                                Mahalle muhtarlarımız adına konuşan Akpınar Mahallesi muhtarı İlhan Özdemir ise; Emet ve Hisarcıkta bulunan nakliyeci esnafın  yeni ihale alamaması durumunda yaşanacak ekonomik kriz ve etkinin ilçeye zararı, Tavşanlı ve Kütahyaya gönderilen işçi servislerinin ilçeyi küçültmesi, köy ve Emet merkezde sayıları hızla artan  sokak hayvanları için  iki ilçenin ortak barınak yapması ve benzer konularda taleplerini iletti.

                Vali Toramanda konulara vakıf olduklarını beyanla;” Sizlerin sorunu bizlerin sorunudur. Sizlerin sıkıntısı bizlerin sıkıntısıdır. Nakliyeci esnaflarımızın durumu ile ilgili 2 ilçe temsilci ve Stk’larımızla bir araya geldik. Kanunlar  çerçevesind eoalyın çözümü için çalışacağız. Sokak hayvanları knousnda kısa bir süre önce 2 ilçe başkanımız bizleri ziyaret ederek  proje hakkında bilgi verdiler. Çöp toplama işlerinde   Kükab ve yüklenici firma sorunlarının sulhla aşılması yönünde çalışmalar var. Bizler alınan kararlar sonrası, köylerimizde il özel idaremiz vasıtası ile çöp toplama işlemlerini gerçekleştireceğiz. Elektrik sorunu tüm Kütahya geneli bir sorun olup konu ile ilgili hazırlanan projeler onaya sunulmuştur.” dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar