ELMACI; EMETBOR BELEDİYE VE ÖZEL İDARELERE MALİ KAYNAK AKTARMALI

Emet il genel meclisi üyesi İsmail Elmacı maden üretimlerinde çevresel etkinin azalması yönünde çalışmalar için yerel yönetimlere daha fazla mali kaynak aktarılması gerektiğini ifade etti.

ELMACI; EMETBOR BELEDİYE VE ÖZEL İDARELERE MALİ KAYNAK AKTARMALI Güncel

Kütahya Valisi Ömer Toraman’ın Emet ilçesini ziyaretinde gerçekleştirlen toplantıda konuşan Emet il genel meclisi üyesi İsmail Elmacı, başta Emetbor işletmesi olmak üzere maden işletmelerinden  çevresel etkileri azaltma adına belediye ve özel idarelere daha fazla kaynak aktarılması gerektiğini ifade etti.

 Toplantıda slayt video ve resimlerle  Emetbor işletmesi atıksu kanallarının Emet çayına karışması, üretimi biten maden ocakları alanlarının geri  kazanımı konularına değinen İl genel meclisi üyesi İsmail Elmacı;” Etimaden  işletmelerimiz konu ile ilgili gerekli tedbirlerini alıp çalışmalarını yapsada yeterli olmuyor.Yıllarıdr Espey deresinden Emet çayına inen bölgede yol boyu meyve ağaçları kururken, bu bölgede canlı popülasyonunada ciddi zararlar vermektedir. Bu tedbirler dahada artırılmalı. Eti maden belediyemize, Kaymakamlık özel idaremize mali kaynaklar artırılarak daha etkin mücadele edilmesine katkı sağlamalıdır.Başka yerlerde İşletmelerin 2-3 milyon tl kaynaklar aktardıklarını biliyoruz ” dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar