NİHAYET! EMET ÇEVRE YOLU YAPIMI BAŞLADI

Simav- Hisarcık-Emet-Tavşanlı yol çalışmalarının ilk ihale ve iptalinin ardından 2013 yılında yapılan ihale sonrası yapımına başlanan ve o günden bugüne beklemede olan Emet çevre yolu çalışmaları resmen başladı.

NİHAYET! EMET ÇEVRE YOLU YAPIMI BAŞLADI Güncel

Simav- Hisarcık-Emet-Tavşanlı yol çalışmalarının ilk ihale ve iptalinin ardından 2013 yılında yapılan ihale sonrası yapımına başlanan ve o günden bugüne beklemede olan Emet çevre yolu çalışmaları resmen başladı.

                Emet 3. Toki mevkiinden Hastane,Üniversite, Esentepe,Kızıldere, Emetbor’a uzanan Emet çevre yolunda Karayolları bölge müdürlüğümüz  ekiplerince çalışmalar başlarken, belediye başkanı Hüseyin Doğan  Çevre yolunun kısa bir sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını açıkladı.

                Başkan  Doğan, Karayolları bölge müdürü Turgay Çolak’ın gerek  ilçeyi ziyaretleri,gerekse kendilerinin bölge müdürü Çolak’ı bizzat makamlarında ziyaretlerinde sıkça dile getirdikleri Çevre yolu çalışmalarının başlamasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek  şunları söyledi;” Ak parti ilçe teşkilatımızla birlikte bölge müdürlüğümüz ziyaretlerinde sıkça dile getirdiğimiz Emet çevre yolu çalışmalarımız başlamıştır. Yaklaşık 7 senedir,  Hisarcık çıkışında yapılan başlangıç çalışması ile kalan yolumuzun yapımı için bölge müdürümüzün samimi gayret ve destekleri ile Allaha şükür bugün başladığını gördük. Kendilerine ilçe halkım adına şükranlarımı sunuyorum. Emet çevre yolumuz Eti maden  işletme girişimize kadar çift yol olurken, şehre girişte bulunan , Üniversite alanından, orman işletmemize doğru giriş  güzergahıda ıslah edilecek. Çevre yolumuzda orta alan refüj ve aydınlatmaları da yapılarak gerçekleştirilecek. Yolumuzun tamamlanması ile birlikte  ağır tonajlı araçlar şehir içine girmeden, çevre yolundan trafik akışıını sağlarken, okullar caddemizde belediyemiz sınırları içerisinde kalarak belediyemiz sorumluluğuna girecek. Bu alanda, belediye olarak gerekli çalışmalarımızı yaparak okullar caddemizin şehre entegresi sağlanacak. Tüm bu çalışmalar tamamlandığında şehir giriş ve çıkışlarımız modern ve güvenli bir görünüme kavuşurken,okullar caddemizdetehlike arzeden trafik yoğunluğuda  azaltılmış olacak “dedi.

                Karayolları bölge müdürlüğünce başlatılan çalışmalar kapsamında önümüzdeki hafta daha fazla araç ve ekipmanın ilçeye gelerek çalışmalara katılacağı bilgisi edinildi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar