EMET VE HİSARCIK STK’LAR VALİ TORAMANLA NAKLİYECİ ESNAF İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Emet ve Hisarcık ilçelerinde son günlerde yaşanan nakliyeciler krizi Vali Toraman’a birebir aktarıldı.

EMET VE HİSARCIK STK’LAR  VALİ TORAMANLA NAKLİYECİ ESNAF İÇİN BİR ARAYA GELDİ Güncel

Emet ve Hisarcık ilçelerinde son günlerde yaşanan nakliyeciler krizi Vali Toraman’a birebir aktarıldı.

                Vali Ömer Toraman’ın Emet ilçesini ziyaretlerinde   Emet kaymakam vekili Yüksel Kara, Belediye başkanı Hüseyin Doğan,Emet Taşıyıcılar Koop. Başkanı Ömer Erdoğan, Hisarcık Taşıyıcılar Koop. Başkanı Naim  Şahin, Esnaf kefalet koop.başkanı A.kadir Ekmekçioğlu,Emet esnaf odası başkanı Abdullah Ünal,Ziraat  odası başkanı Sami Yüksel,Şoförler odası başkanı Ahmet Kaymak, Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği başkanı Halil Er ile bir toplantı gerçekleştirdi.

                Toplantıda maden  bölgesi Emet ve Hisarcıkta bor madeni nimetinin  ilçe ekonomilerine ve istihdamına katkıları kadar, külfetlerinin bölgeye verdiği zarar aktarıldı. Son dönemlerde Etimaden işletmelerince genel merkezde yapılan ihalelerin  ekonomik anlamda bölgeye zararları, Emirler ve benzeri nakliye işleri ihalelerininin Emet ve Hisarcık taşıyıcılar kooperatifleri dışında  verilmesinin bölgede bulunan 500 den fazla nakliyeci esnafı netür sıkıntıya sokacağı yönünde düşüncelerini Vali Toraman’a aktardılar.

                Kütahya Valisi Toraman, gelinen süreçte, hukuken ve kanun çerçevesinde değerlendirilerek   gerekli  çalışmaların yapılacağını beyanla bölgenin bu konudaki sıkıntılarını  raporlaştırarak ilgili makamlara ileteceğini ifade etti.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar