15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ İLE MEYDANLARA İNİLDİ

Emet Kaymakamlığı ve Emet belediyesi organizasyonu ile hazırlanan etkinlikler çerçevesinde Emet halkı 3 yıl önce olduğu gibi yine meydanlardaydı.

15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ İLE MEYDANLARA İNİLDİ Güncel

15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik günü  akşam anma programları Milli birlik yürüyüşü ile başladı.

                Emet Kaymakamlığı ve Emet belediyesi organizasyonu ile hazırlanan etkinlikler çerçevesinde Emet halkı 3 yıl önce olduğu gibi yine meydanlardaydı.

Emet 15 Temmuz demokrasi meydanı önünde başlayan yürüyüşe Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Belediye başkanı Hüseyin Doğan, İlçe jandarma komutanı Mukadder Demir,İlçe Emniyet müdürü Gökhan Yıldırım,AK  parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner,MHP İlçe başkanı Mustafa Mecit,CHP İlçe başkanı Musa İnci, BBP İlçe başkanı Cemal Tanrıkulu,daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

                Türk bayraklarıyla meydandan başlayan yürüyüş, Kaynarca caddesi,Tahsin İnce caddesi, Gülten dayıoğlu caddesinde  başlangıç. Yeri olan 15 Temmuz demokrasi meydanında sona erdi.

                Daha sonra meydanda halka ikram edilen kavurma pilav,lokma,  ikramı ile devam eden anma programı saat 21.00’de meydana kurulan platformda  devam etti.

                Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul da halka hitap ettiği konuşma  meydana kurulan dev platformadan meydanı dolduran halka canlı izlettirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan hiçbir darbe girşimi yapanalrın yanına kar kalmadığını beyanla;” Hamdolsun, milletin iradesine de evine de uzanan eller, bizzat millet tarafından kırıldı. Hiçbir darbe, hiçbir darbe girişimi yapanların yanına kar kalmadı, Allah'ın izniyle bundan sonra da kar kalmayacaktır. Yeter ki siz böyle dik durun. İnşallah, 15 Temmuz'dan sonra artık hiç kimse milletin iradesine el uzatmayı aklının ucundan bile geçiremeyecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletçe, vatana, bayrağa, ezana, demokrasiye, devlete sahip çıktıkça, hiçbir gücün elinin oralara uzanamayacağını söyledi.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında Chp genel başkanını Kemal Kılıçdaroğlu ‘na eleştirilerde bulunması üzerine CHP Emet ilçe başkanı Musa İnci, programı terk etti.

            Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından  meydandaki törenler tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep birlikte okunması ile başladı.Daha sonra  Belediye başkanı Hüseyin Doğan ve Kaymakam Hasan Çiçek halka hitap eden birer konuşma yaptılar.( Başkan Doğan ve Kaymakam Çiçek’in konuşmalarını içeren  haberlerimiz diğer linklerimizde)

            Program  Emet ilçe müftülüğünce hazırlanan Kur’an Tilaveti,İlahi koroları, 15 temmuzdan kesitleri içeren sinevizyon gösterileri ile devam etti.

Program gece 00.13 te tüm camilerde okunan selalarla sona erdi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar